Haikon Hikvision NVR İp Kamera Kurulumu - DVR Destek | Türkiyenin Güvenlik Destek Sitesi

Haikon Hikvision NVR İp Kamera Kurulumu

Bu yazıda  DVR kurulumu hakkında konuşacağım .

[quotes quotes_style=”bquotes” quotes_pos=”center”]DVR ve kameralarınızı kurduktan sonra, ağ üzerinden erişebilmek için üzerinde çalışmak önemlidir ve ilk adım DVR'ı IP , Maske ,  ve Ağ Geçidi gibi temel bilgilerle yapılandırmaktır .[/quotes]

Ancak, Hikvision DVR'ı ile (uzaktan erişim yapılandırmasından önce gelir) nasıl kuracağınız konusunda BASIC bilgisine ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz.

Aşağıdaki ağ şemasına bakın, yönlendiriciye ve dizüstü bilgisayara bağlı bir Hikvision DVR görebilirsiniz. Mavi kablolar, cihazları yerel ağda bağlayan UTP kablolarını temsil eder.

Ağda Hikvision DVR Diyagramı

Doğru ağ kurulumundan sonra, dizüstü bilgisayardaki kameraları şemada gösterildiği gibi görebileceksiniz (eşekKameraların DVR'a bağlanması.

Hikvision DVR'ınızı ayarlamak için aşağıdaki talimatları izleyin:

Hikvision DVR Ağ Kurulumu (adım adım)

1. Bir ve fareyi Hikvision DVR'a bağlayın

Hikvision DVR

2. DVR Ana Menüsünü açın

Hikvision -DVR Ana Menü

3. Yapılandırmaya tıklayın

Hikvision DVR Konfigürasyon Menüsü

4. IP, Alt Ağ Maskesi ve Ağ Geçidini Yapılandırma

Hikvision DVR IP Konfigürasyon Menüsü

5. Bir Web Tarayıcısı açın ve DVR IP adresini yerleştirin.

Hikvision DVR Tarayıcı Erişimi

Bu adımları izledikten sonra, DVR'a bağlı kameralara yerel olarak erişebileceksiniz, dizüstü bilgisayarınızın ilk şemada gösterildiği gibi ağa fiziksel olarak bağlı olduğundan ve IP'sinin ağ IP'sinin içinde olduğundan emin olmanız gerekir. aralık. Daha fazla ayrıntı için bir sonraki şemaya bakın …

DVR Ağ Kurulumu Bilgileri

Aşağıdaki şemada DVR Ağı kurulumu için kullanabileceğiniz bilgileri görebilirsiniz. Bu sadece her cihaz için kullanabileceğiniz IP'lerin bir örneğidir.

192.168.1.x ağının kullanılmakta olduğunu unutmayın. 

Hikvision-DVR Ağ Kurulum Şeması

Ve hepsi bu. Bu basit adımlarla yerel ağda Hikvision'unuzu hazırlayabilir ve çalıştırabilirsiniz. DVR'yi Internet üzerinden uzaktan erişim için nasıl yapılandıracağınız konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa , DVR Uzaktan Erişim ayarlarıyla ilgili ayrıntılı talimatlar içeren bir makaleye göz atın .

Lütfen bu bilgiyi arkadaşlarınla ​​paylaş …

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.