DIŞ MEKAN ALARM İZLEME SİSTEMİ NASIL KURULUR

0 111

Bugün, mülkümüzü korumak istiyorsak genellikle dış mekan kameraları alıyor ve kuruyoruz. Tek yol mu, yoksa en etkili yol mu? Muhtemelen hayır. Bir güvenlik uzmanına danışırsanız, size birkaç kamera ve bir hırsız / hırsız alarm sisteminden oluşan entegre bir güvenlik çözümü önerecektir. Bu tür bir sistem davetsiz misafirleri caydırabilir, kullanıcıları uyarabilir ve video doğrulama yapabilir.

Geçtiğimiz yıl, mülkü güvence altına almak için birden fazla sensör kullanan bir sistemi satın almak için bin dolar harcıyoruz. Günümüzde, teknoloji önemli ölçüde gelişti. Güneş enerjisiyle çalışan çevre fotoelektrik ışını, evinizin çevresini koruyabilir, bu nedenle davetsiz misafirleri içeri girmeden önce caydırabilir. Ürünü kullanarak, kurulumu kolay, bakım gerektirmeyen ucuz ve etkili bir dış mekan alarm izleme sistemi kurabilirsiniz.

Açık kızılötesi ışın dedektörü
Açık Çevre Alarmı
Açık / Su Geçirmez Alarm Sistemi
Fotoelektrik Kiriş Algılama Aralığı
Açık Alarm Sistemi Şeması
Fotoelektrik Kiriş Çevresi Güvenlik Sistemi Çözüm Şeması

AÇIK FOTOELEKTRİK KİRİŞ

DAHA FAZLASINI KEŞFET

Açık hava sistemini kullanabiliyorsanız, neden hala geleneksel alarm izleme servisine abone olmakta veya genellikle iç mekan alarm monitörünü destekleyen bir satın almakta ısrar ediyorsunuz? Dış mekan sisteminin avantajı o kadar açık ki, hırsızları / davetsiz misafirleri evinize girmeden caydırabilir. Evinizi hırsızlığa uğratmadan önce haberdar olun. Odaların içine sensörler takmadan, anahtarlama yapmadan, evinizin dekorasyonunu sağlam tutarken bir sistem kullanabilirsiniz.

Konvansiyonel iç mekan dezavantajları:

 • Her erişilebilir kapı / pencerenin emniyete alınması gerekir
 • Tüm alanı kaplamak için aşırı sensörler kullanmanız gerekir
 • Pilleri düzenli aralıklarla değiştirmeniz gerekir
 • Her bir sensörü monte etmek için delme delikleri
 • Davetsiz misafir girdiğinde haberdar olun
 • Yüksek hızda yanlış alarm, iç mekan faaliyetlerine bağlı

Güneş enerjili dış mekan avantajları:

 • Uygun maliyetli ve bütün bir alanı / binayı kapsıyor
 • Kurulumu çok kolay, kablolama yok, tamamen kablosuz
 • İç mekan sensörleri kullanmaya gerek yok
 • Pilleri değiştirmeye gerek yok
 • Davetsiz misafir girmeden önce haberdar olun
 • Düşük yanlış alarm oranı, evcil hayvan immün / çevre dostu

NEDEN İZLENEN ALARM SERVİSİNE GÜLE GÜLE DEMELİSİNİZ?

“Ev alarm izleme servisine abone olarak, ÜCRETSİZ bir alacak ve ücretsiz profesyonel kurulumun keyfini çıkaracaksınız.” Bu harika bir ses, ancak uzun vadeli bir izleme sözleşmesi imzalamanızı ve sistemi kullanmak için yılda bin dolar ödemenizi gerektiriyor.  şirketleri alarm sinyallerini işlemek için aracılık yaparlar, alarm doğrulanırsa acil durum personelini göndermek için uygun ajansla iletişim kuracaklar. Hizmet harika, ancak birçok kişi için çok pahalı. 

Sonuç olarak, geleneksel izlenen alarm servisine hoşçakal deme vakti geldi. Bugün, evinizi hırsızlığa karşı korumanıza yardımcı olacak birçok aracı bulabilirsiniz. Örneğin, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde canlı video izlemenizi sağlamak için güvenlik kameralarını kullanabilirsiniz. Artık modern kablosuz fotoelektrik ışın sistemimizi kullanarak sistemi akıllı telefon uygulamasıyla kontrol edebilir, video izlemeden mülkünüzü koruyabilir, sizi uyarabilir ve yabancıları uzak tutabilirsiniz. Tekrarlayan ücret ödemenize gerek yok, sadece ekipmanı satın aldığınızda biraz ödeme yapın. Sistem kendin yap kurulumunu bile destekliyor, kablosuz. 

DIŞ MEKAN FOTOELEKTRİK IŞINI NASIL ÇALIŞIR?

Tıpkı fiziksel çit gibi, dış mekan fotoelektrik ışını binanızın çevresinde bir çit oluşturabilir. Bir verici ve alıcıdan oluşur. Dedektör hareketli cisimleri caydırmak için aktif kızılötesi teknolojisini kullanır. Vericinin Kızılötesi ışın yayan bir IR LED’i vardır ve alıcı sinyal alımı için yapılmıştır. Bu yüzden ikisi de çalışırken, görünmez bir engel yaratacaktır. Ürünler dahili optik lensi olduğundan, Kızılötesi 300 metreye kadar uzun bir mesafeye gidebilir. Bu özellikler fotoelektrik ışının hareket algılama için mükemmel bir seçim haline gelmesini sağlar.

Tespit doğruluğunu sağlamak için Muti-beam teknolojisi kullanılmıştır. Her iki ışın (Kızılötesi ışın) aynı anda kesildiğinde bir alarm verdi. Güneş enerjili fotoelektrik ışın sensörümüz su geçirmezdir, hem iç hem de dış mekan kurulumları için uygundur. Ürünün bulutlu / yağmurlu günlerde bile sürekli çalışmasını sağlamak için yerleşik şarj edilebilir pil vardır. Böylece PIR hareket sensörleriyle karşılaştırıldığında, fotoelektrik ışını geniş bir alanı kaplarken, güvenilir bir algılama yapılmasına izin verilmez. 

DIŞ ÇEVRE ALARM SYS NASIL KURULUR?

Güneş enerjisiyle çalışan fotoelektrik ışın sensörlerimizi kurmak, bir profesyonel kiralamanıza gerek yok. Kendin kurabilirsin. Takmadan önce, güneş enerjili fotoelektrik ışınının bağımsız çalışamayacağı, kablosuz alarm paneliyle çalışması gerektiği not edilmelidir. İlk adım, onu yeni veya mevcut kablosuz alarm panelinize eklemektir.

1. Fotoelektrik ışın sensörünü alarm paneline kaydetme (
Wison , X10)  telefonda Wisen uygulamasını çalıştırma, hesabınızı oturum açma, [Set]> [Bölge Ayarı] seçeneğine dokunarak, aşağı kaydırın ve sensörün kaydedilmesini istediğiniz bölge numarasını bulun. Bölge özelliği sayfasında [Çalışma] üzerine dokunduğunuzda, sistem bölge kayıt durumuna girecektir.

Şimdi güneş panelini alıcıya bağlayarak, alıcı açılacak ve alarm sinyali gönderecektir. Uygulama “Başarı” gösterdiğinde, sensör kaydı başarılı olur.

2. Kablosuz fotoelektrik ışın dedektörünü takın

Kablosuz fotoelektrik ışın dedektörü kurulumu için önlemler:

 1. Ürünü asla eğik açıyla monte etmeyin
 2. Dedektör arasında hiçbir engel bulunmadığından emin olun.
 3. Ürünü güçlü radyo kaynağına yakın monte etmekten kaçının
 4. Ürünün belirtilen aralıkta kurulması

Tabanı duvara veya paslanmaz çelik sehpaya sabitlemek için birlikte verilen braket kullanılması.

Güneş panelini dirseğe yerleştirin ve güneş ışığını mümkün olduğunca toplamasını sağlamak için açısını ayarlayın.

Kiriş dedektörünü açın, çalışmasına izin vermek için güneş panelini dedektöre bağlayın.

Vericiyi ve alıcıyı hizalayın, alıcı ve vericinin aynı yatay seviyede olmasını sağlamak için optik bileşeni yatay veya dikey olarak ayarlayabilirsiniz, tam olarak IR iletebilir ve alabilir. Hizalama doğru olduğunda, İYİ sinyal göstergesi yanacaktır. Bir sonraki adım test yapmak, alarmın çalışıp çalışmadığını test etmek için ışın boyunca yürüyün.

Fotoelektrik ışın ve kablosuz alarm paneli arasındaki maksimum iletim mesafesinin 200 metre (açık alan ortamı) olduğunu lütfen unutmayın. Sinyal alım aralığına dedektör veya alarm paneli taktığınızdan emin olun.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More