XMEYE Hakkında Herşey - Klavuz - DVR Destek | Türkiyenin Güvenlik Destek Sitesi

XMEYE Hakkında Herşey – Klavuz

Video Gözetimi için XMEye – Kapsamlı Bir Kılavuz, Bilmeniz Gereken Her Şey
XMEye’nin Özellikleri | XMEye uygulaması | Android, iOS, PC, Mac | XMEye Kamera uyumluluğu | XMEye Kurulumu | ve dahası…

Kullanımı ücretsiz bir video izleme uygulaması mı arıyorsunuz? Evetse, XMEye tam size göre. Adı “Xiongmai eye” kısaltmasıdır ve farklı CCTV sistemlerinin kullanıcıları için bir uygulamadır.

Bu uygulama kullanımı ücretsizdir, evinizin ve diğer özelliklerin güvenliğini sağlamak için mobil cihazınızda kolayca kullanılabilir ve bulut sunucuları büyük miktarda video görüntülerini destekler.

xmeye pc download windows 8 laptop

Yazi içindekiler

XMEye Nedir?

XMEye, birden fazla cihaz üzerinden uzaktan izlemeye izin veren CCTV sistemleri için bir bulut depolama ve ücretsiz hizmet sistemidir. Çeşitli boyutlarda farklı türde videoları saklayabilen bir CCTV uygulamasıdır ve Bluestack gibi bir emülatör kullanılarak görüntülendiğinde PC’lerde çalışır .

XMEye’nin bazı özellikleri şunlardır:

 • Bulut giriş desteği
 • Çift yönlü konuşma desteği
 • Canlı görüntü izleme
 • Uzaktan oynatma
 • Yerel olarak oynatma ve kaydetme özelliği
 • Resim arama özelliği ve ekran görüntüsü
 • PTZ (pan-tilt-zoom)  kontrol desteği
 • Seri numarası tarayıcı ve QR kodu mevcut
 • Bulut kayıt defterinde değişiklik
 • Uzak cihaz ekle / düzenle / sil
 • LAN cihazlarını manuel arama
 • Otomatik güncelleme desteği
 • IP adresi cihazı ekleme
 • Hareketle kontrol aramak için sallayın

XMEye, güvenilir endüstri uzmanları tarafından yaratılmıştır ve piyasadaki muadillerine göre birçok avantaja sahiptir. Cloud 3.0 özellikleri, eskisinden daha hızlı çalışmasını sağlar.

Kullanımı kolay olmasının yanı sıra, XMEye çoğu IP güvenlik kamerasıyla da uyumludur. Bulut depolaması, güvenlik görüntülerini korumak ve hataları önlemek için düzenli olarak kaydedilir ve yedeklenir.

XMEye Nasıl Çalışır?

XMEye uygulaması, tüm Xiongmai cihazlarının Xiongmai tarafından çalıştırılan bulut sunucularına otomatik olarak bağlanması nedeniyle benzersiz bir şekilde çalışır. XMEye, kullanıcılarının güvenlik kameralarına ve DVR’larına dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir konfigürasyona ihtiyaç duymadan erişmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir P2P (eşler arası) iletişim bileşenidir .

Bir Xiongmai cihazına bir P2P ağı üzerinden erişmek için o cihazın Benzersiz Kimliğini (UID) bilmeniz gerekir. Her aygıtın, aygıtın MAC adresinden türetilen bir UID’si vardır. Birçok elektronik firmasının kullanabilecekleri belirli MAC adresleri vardır.

Xiongmai, Cisco Systems, Metrohm AG ve Koenig & Bauer AG gibi şirketlerin MAC adreslerini kullanıyor. Bu şirketlerin MAC adresleri için tüm UID aralıklarını hesaplayan Xiongmai bulutu, mevcut aralıkların% 2’sinde yaklaşık dokuz milyon çevrimiçi cihazına sahiptir.

XMEye’nin En İyi Özellikleri

Canlı video

“Cihaz Listesi” nden, herhangi bir cihazı seçebilir ve canlı video arayüzüne girmek için alttaki “Videoyu başlat” ı tıklayabilirsiniz.

Uzaktan Oynatma

XMEye’yi bir mobil cihazda kullanmak, cihazı uzaktan ziyaret etmenizi sağlar; donanım deposundan video toplayabilir ve oynatmayı sağlayabilirsiniz. Aramak için sağ üst köşedeki bir saati tıklayabilirsiniz. İstediğiniz gibi oynatabilir / duraklatabilir, ses kaydedebilir veya fotoğraf çekebilirsiniz. Tabii ki, videonun kullanılabilir olduğundan emin olmalısınız ya da çalışmaz!

Sesli Konuşma

Sesli konuşmaya erişmek veya sesi kapatmak için mikrofon simgesini tıklayın. Cihazınızla cep telefonunuzdan iletişim kurabilirsiniz.

XMEye Hangi Cihazlarla / Sistemlerle Uyumludur?

XMEye en çok PC’lerde kullanılır. Ancak, Bluestack gibi bir emülatör aracılığıyla çalıştırmanız şartıyla sadece PC’lerde çalışabilir . PC’lerin yanı sıra iOS ve Android mobil cihazlarda da çalışır . Genel VMS yazılımı , video gözetimi için doğrudan sisteminizde kullanılabilir.

XMEye’nin Windows 10 akıllı telefonda çalışan bir uygulaması olmadığını unutmayın. Yeterince talep varsa, bu tür cihazlarda çalışmak üzere yakında yükseltilebilir.

En İyi XMEye Alternatifleri ve Benzer Uygulamalar

 • İOS için ICamViewer
  CCTV Kamera Artıları bu uygulamayı AppBurst iPhone uygulama geliştirme platformunu ( AppBurst LLC) kullanarak oluşturdu . Bu uygulama aynı anda en fazla 16 CCTV veya IP kamera görüntüleyebilir. Güvenlik kameraları kullanarak fotoğraf çeker.

  Bunun ötesinde, bu uygulama Facebook ve Twitter gibi sosyal medya web sitelerinde bu fotoğrafları arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilir. Kutu, kubbe, gizli casus ve kurşun  CCTV kameralarla uyumludur .

 • Android ve iOS için XProtect Mobile
  Bu uygulama Android 2.2 sürümü ve üstü ve iOS 7 veya daha yenisi ile uyumludur. Çeşitli iOS cihazları için kullanılabilir ve Rusça, İngilizce, Japonca ve Bulgarca gibi farklı dillerde mevcuttur.

  Birçok kameradan canlı video görüntüleme, oynatma video kaydı, PTZ kamera kontrolü, dijital zoom ve çok daha fazlası var. Anlık görüntüler bu uygulama kullanılarak alınabilir ve bunlar e-posta veya SMS ile paylaşılabilir.

  Kapıları açıp kapamanın yanı sıra ışıkları açmak gibi akıllı ev çıkışlarını kontrol etmek için entegre edilebilir. Wi-Fi, 3G veya 4G teknolojisi ile çalışabilir.

 • VMobile uygulaması ( Google Play ve iOS )
  Bu uygulama QNAP Systems , Inc. tarafından geliştirilmiştir. 3.0 sürümü Eylül 2014’te piyasaya sürülmüştür. Uygulama, iPhone’dan iPad’lere ve iPod’lara kadar çeşitli iOS cihazlarıyla uyumludur.

  Ağ kameralarınızı izlemenize ve kaydedilmiş dosyaları bir Ağ Video Kaydedici (NVR – Aşağıda ne olduğu hakkında daha fazla bilgi) aracılığıyla oynatmanıza yardımcı olur . Bir Wi-Fi veya 3G ağı üzerinden yüzlerce kamerayı izleyebilir.

  Birden fazla canlı yayın, PTZ, ayarlanabilir mevcut mod ve önceden ayarlanmış konum kontrolü gibi özellikler uygulamada mevcuttur. Çeşitli izleme kanallarından elde edilen veriler uygulama kullanılarak tekrar oynatılabilir.

 • Android ve iOS için MobileFocus

Bu uygulama hem Android hem de iOS cihazlar için çalışır. Güvenlik kamerası görüntülerini kaydırmanıza, eğmenize ve yakınlaştırmanıza olanak tanıyan bir PTZ özelliğine sahiptir. Özellikleri arasında canlı görüntü, canlı ses ve cihaz yönetimi işlevleri bulunmaktadır.
Anlık görüntü, tam ekran, iki yönlü ses özellikleri ve PTZ kontrolü vardır. Eklenen bazı özellikler kanal kontrolü, dijital hareket yakınlaştırma, PTZ hareket kontrolü ve ikinci akıştır.

Alternatifleri Karşılaştırma

Aşağıda, XMEye’ye yönelik çeşitli alternatif uygulamaların özelliklerinin bir özetini gösteren bir tablo bulunmaktadır.

Mobil cihazlarda / hücre üzerinde daha fazlasını görmek için sola kaydırın >>>>
XMEye İOS için ICamViewer Android ve iOS için XProtect Mobile VMobile uygulaması Android ve iOS için MobileFocus

Her uygulamanın yönetebileceği CCTV kamera sayısı

64 16 48 > 100  6

Sosyal medya paylaşımı

Evet Evet Evet Evet Evet

Anlık

Evet Evet Evet Evet Evet

Uyumlu cihazlar

iOS ve Android Yalnızca iOS iOS ve Android Yalnızca iOS iOS ve Android

Bu makalede ele alınmayan diğer benzer ürünler şunlardır:

DVR, SDVR ve NVR Nedir?

DVR nedir

Bu, disk sürücüsüne, SSD’ye, SD bellek kartına veya USB flash sürücüye kaydedilebilecek videoları dijital biçimde kaydeden bir Dijital Video Kaydedicidir. Video kasetler yerine sabit diskler kullanan temel bir VCR gibidir. Geçerli programı kaydederek canlı TV’yi gerçek zamanlı olarak duraklatabilir.

CCTV teknolojisi için, DVR analog sinyalleri sıkıştırılmış bir formatta dijitale dönüştürür. DVR olmadan, IP kameralar bağımsız olarak çalışabilir, aynı şekilde bir güvenlik kamerası SD kartlarla çalışacaktır.

NVR nedir

Bu bir Ağ Video Kaydedici. DVR gibi videoları USB sürücülerine ve SD bellek kartlarına dijital biçimde kaydederek çalışır. Bunu yazılım programını kullanarak yapar ve video kalitesi DVR’den daha iyidir.

Ethernet kabloları ses sinyalleri taşıdığından, mikrofonlu kameralar NVR’a ses sinyalleri kaydedebilir. NVR ve DVR arasındaki en büyük fark video işleme şekillerinde yatmaktadır. NVR’ler çoğunlukla IP Kameralarda kullanılırken, DVR’ler analog kameralarla bağlantılı olarak kullanılır.

SDVR nedir

Bu bir Süper Dijital Video Kaydedici. Basit bir ifadeyle, bu daha yüksek özelliklere sahip DVR’dir.

NVR DVR’den Daha mı İyi?

Evet. NVR’nin ürettiği video kalitesi ile ilgili olarak DVR’den daha iyidir. Bunun nedeni, video kalitesinin bir DVR ile aynı çözünürlükte bile daha iyi olmasıdır. Ses sinyallerini Ethernet kabloları aracılığıyla taşır, böylece kamera çevresindeki sesler mikrofonu üzerinden kaydedilebilir.

DVR’ımı XMEye’ye Nasıl Bağlarım?

XMEye uygulamasını Google Play Store veya Apple Store’dan indirdikten sonra DVR’nizi XMEye’ye bağlamak sadece üç adım alır:

 1. Yerel girişe hafifçe vurun
 2. Cihaz ekle: Kamera eklemek için “ Artı ” düğmesini tıklayın
 3. Sistem bilgilerini girin:
  –  İstediğiniz adı kullanın
  –  Monitördeki S / N’yi bulun (DVR etiketindeki S / N’nin görüntülemek ve bağlamak için kullanılan kod olmadığını unutmayın )
  –  Varsayılan şifre yoktur

XMEye’ye Nasıl Kayıt Olurum?

Herhangi bir uygulama gibi, XMEye’nin bulut sunucularına erişmek için ilk ziyaretinizde www.XMEye.net’e kaydolmanız gerekecektir. Bir sayfa açılır ve aşağıdaki bilgileri vermeniz gerekir:

 • Kullanıcı adı
 • ad
 • İletişim
 • Adres
 • E-posta
 • Parola

Geçerli bir e-posta adresi girmeniz gerektiğini unutmayın. Bu, unutmanız durumunda şifrenizi sıfırlamak için kullanılacaktır. Bilgileri doldurduktan ve “Tamam” ı tıkladıktan sonra, giriş sayfasına yönlendirileceksiniz.

Giriş sayfasında, kayıtlı kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz ve ardından giriş yapmadan önce doğrulama kodunu girmeniz gerekir.

XMEye’yi bir PC / dizüstü bilgisayarda nasıl indirir, kullanır ve görüntüler?

 1. Bluestacks gibi bir Android emülatörü indirin (Ayrıntılar için aşağıya bakın)
 2. Emülatörü başlat
 3. Bilgisayarınıza XMEye APK dosyasını indirin
 4. Emülatörünüze sürükleyip bırakın
 5. Başarıyla yüklemek için talimatları izleyin
 6. Kurulum tamamlandığında, emülatörde XMEye’yi başlatın
 7. XMEye’yi daha önce “DVR’ımı XMEye’ye nasıl bağlayabilirim?” Bölümünde görüldüğü gibi kurulu IP kameralar ve DVR’larla yapılandırın. Bölüm

XMEye, Bluestacks gibi bir emülatör kullanmadığınız sürece dizüstü bilgisayarınızda çalışmayan bir mobil uygulamadır . Bu emülatör, PC’nizdeki veya dizüstü bilgisayarınızdaki mobil uygulamalara erişmenize yardımcı olur. Bu çok önemlidir çünkü bazen XMEye’de canlı görüntüleri izlemek isteyebilirsiniz. Bir cep telefonundan bakıldığında bakmanız gereken ayrıntılar belirsiz olabilir, bu nedenle daha büyük bir ekran size daha fazla netlik sağlar.

Bluestacks’ı kullanmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdadır:

 1. Bluestacks.com adresine gidin ve Bluestacks uygulamasını PC’nize indirin.  .Exe dosyasını aldıktan sonra, çalıştırın ve bilgisayarınıza yükleyin. Kurulumdan sonra, kullanımıyla ilgili bilgi edinmek için eğiticiden geçebilirsiniz.
 2. Bluestack uygulamasını başlattıktan sonra, Bluestacks’ın sağ üst bölümüne gidin ve uygulama merkezinde XMEye’yi arayın. “İndir” i tıklayın ve yükleyin.
 3. Yüklemeden sonra uygulamayı çalıştırın ve oturum açın.  Ekranlar arasında kolayca gezinmek ve aynı anda birden çok uygulamayı çalıştırmak için Bluestack eğitiminde açıklanan kısayolları kullanabilirsiniz.
 4. Daha sonra XMEye’yi kurulu IP Kameralarınız / DVR ile yapılandırabilirsiniz.

XMEye’nin bir avuç kamerayı desteklediği kadar, bunları bilgisayarınızdaki XMEye uygulamasıyla eşleştirmeden önce seri numaralarına sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Ayrıca, her kameranın video görüntülerinizi saklaması için saatte 300MB’ye ihtiyacınız olacağını unutmayın. XMEye, bilgisayarınızda Bluestacks olması koşuluyla Windows XP / 7 / 8.1 / 10 / Vista ve Mac OSX ile uyumludur ve çalışır.

Mac’te XMEye’yi Nasıl İndirir, Kullanır ve Görüntülersiniz?

Mac bilgisayar sistemlerinde XMEye’yi indirme ve kullanma adımları, PC veya dizüstü bilgisayarda kullanma ile hemen hemen aynıdır. En büyük fark, emülatörün Mac sürümünü almanız gerekecek.
Varsayılan olarak gördüğünüz Windows sürümü, ancak XMEye uygulamasını indirmeden önce indirmeniz gereken bir Mac sürümü de var.

Aşağıda, Mac’te XMEye’nin çalışması için gereken adımların bir özeti verilmiştir:

 • Mac işletim sistemi için bir emülatör indirin
 • Öykünücüyü, örneğin Bluestacks’ı dosyasından yükleyin
 • Emülatörü başlat
 • Emülatörünü ilk kez kullanıyorsanız kaydolun
 • XMEye uygulamasını indirmek ve yüklemek için yerleşik arama seçeneğini kullanın
 • Kurulumdan sonra, XMEye uygulamasını başlatın ve önceki “DVR’ımı XMEye’ye nasıl bağlayabilirim?” Bölümünde görüldüğü gibi yapılandırmak için IP kameraların ve DVR’ların seri numaralarını kullanın. Bölüm

XMEye’yi Android Cihazlarda ve iPhone’larda Nasıl İndirir, Kullanır ve Görüntülersiniz?

Kullanıcılar uygulamayı iki yoldan biriyle bulabilir:

 1. Cihaz tedarikçisinden alın

Kurulumdan sonra, kullanmaya başlamak için XMEye simgesini tıklayın. Giriş sayfası, yönlendirileceğiniz ilk yerdir. Üç giriş seçeneğinden birini tıklayabilirsiniz: Yerel giriş ‘,’ Bulut giriş ‘veya ‘ Doğrudan giriş ‘ .

Yerel Giriş

Yerel oturum açma, bulut video işlevine erişmenize izin vermez, bu nedenle Kullanıcı Kimliğinizi veya parolanızı girmeniz gerekmez. “Yerel giriş” e tıklayarak “Cihaz Listesi” ne yönlendirileceksiniz.

Bulut Girişi

Giriş yapmak için kullanılan kullanıcı adı www.XMEye.net adresinde kaydolmak için kullanılan ad ile aynıdır. Kullanıcı yeni bir hesap kaydetmek için uygulamadaki “Kullanıcı Kaydı” düğmesini tıklayabilir. Kullanıcının buluta kaydedilmiş herhangi bir cihazı varsa, bulut girişinden sonra bunlara her zaman erişebilir.
Uygulamaya aygıtları üç şekilde ekleyebilirsiniz: manuel olarak ekleme, hızlı yapılandırma ve LAN araması.

 1. Manuel olarak ekle

Manuel olarak eklemek için “Cihaz Listesi” nizin sağ üst köşesindeki “+” düğmesini tıklayın. Oradan, “Cihaz Ekle” arayüzünü tıklayın. Cihazı eklemenin varsayılan yolu manueldir, bu yüzden bulmak zor olmayacaktır. Cihazı manuel olarak eklemek istediğinizde girmeniz gerekecek bilgiler aşağıdadır:

 • Aygıt Adı: Bu özelleştirilebilir
 • Seri numarası
 • Kullanıcı adı: Varsayılan kullanıcı adı “admin”
 • Şifre: Varsayılan şifre yok
 • Bağlantı Noktası: Varsayılan “34567” dir

Bu ayrıntıları doldurduktan sonra, “Cihaz Listesi” sayfasına yönlendirilirsiniz ve cihazınızın eklendiğini görürsünüz.

 1. Hızlı Yapılandırma

Wi-Fi yapılandırma arayüzüne girmek için “Cihaz Ekle” bölümündeki “Hızlı yapılandırma” ya tıklayın. Wi-Fi şifresini girin, ipuçları alanında yeşil bir renk görmek için “Bitti” seçeneğini işaretleyin. Taramak için “Yukarıdaki işlemlerin tümünü tamamla” yı tıklayın.
Ardından yeşil izleme cihazı işaretini göreceksiniz. Bir cihaz eklemek için tıklayın. “Düzenle” düğmesini kullanarak gerçekleştirebileceğiniz birkaç işlem vardır.

 1. LAN Arama

Aynı Yerel Ağ (LAN) içindeki cihazları aramak için, “Manuel Olarak Ekle” sayfasının altındaki “Ara” düğmesini tıklayın.

XMEye Uygulama Menüsü

XMEye uygulamasının menüsünde aşağıdaki öğeler görünür:

 • Encode Config: Çözünürlük, video parametresi, ses, tanım ve kare hızını değiştirmek için
 • Kayıt Yapılandırması: Videonun uzunluğunu, akış kümesini ve kayıt öncesi süreyi değiştirebilirsiniz
 • Alarm Config: Bir alarm mesajı alabilirsiniz
 • Görüntü Yapılandırması: Ayna düğmesini kullanarak görüntüyü çevirebilirsiniz
 • Uzaktan Oynatma
 • Depolama Yapılandırması: Toplam ve kalan kapasiteyi göstermek için tıklayın
 • Şifre değiştir
 • İndirme: İlerlemeyi indirmek ve izlemek için bir süre seçebilirsiniz
 • Hakkında: Aşağıdakileri almak için tıklayın
  –  Yazılım sürüm numarası
  –  Cihaz sürüm numarası
  –  Seri numarası
  –  QR kodu
  –  Son güncelleme zamanı
  –  Zaman senkronize
  –  Çalışma süresi
  –  Bulut durumu
  –  Ağ modu vb.

XMEye uygulamasında Dil Değiştirme 

XMEye uygulamasında tercih ettiğiniz dile geçebilirsiniz. Telefon diliniz İngilizce olduğunda, XMEye uygulaması İngilizce’ye de geçecektir.

Yararlı Android kullanım kılavuzunu burada bulun

Akıllı TV’de XMEye’yi Nasıl İndirir, Kullanır ve Görüntülersiniz?

XMEye gibi uygulamalar apk dosyalarında bulunduğundan, apk dosyasını dizüstü bilgisayarınıza indirebilir ve ardından flash sürücünüze kopyalayabilirsiniz.
Flash sürücüyü akıllı TV’nize takın. Uygulamanın görüntülendiğini görmelisiniz. Ardından, uygulamanın ayrıntılarını görmek için “Seç” düğmesine basın. Son adım uygulamayı yüklemek ve çalıştırmaktır. Yüklü uygulamalar “Ayarlar” ekranında görüntülenebilir.

XMEye’deki Seri Numarası Nerede?

XMEye’nizin seri numarasını bulmak için ana menü bölümünün altına bakın. “Bilgi” yi ve ardından “Sürüm” ü tıklayın. Seri numarası, harf ve rakam içeren en az 16 karakterdir.

XMEye Kullanılarak Hareket Algılama Kaydı Nasıl Etkinleştirilir

XMEye uygulamasıyla bir hareket algılama kayıt özelliği mevcuttur. Uygulamayı açtığınızda, alttaki “Yerel giriş” i seçin, ardından “Cihaz Listesi” arayüzünüzde olacaksınız. Bu sayfada kamerayı seçmeniz gerekiyor.
Bu sizi seçtiğiniz kameranın canlı görüntüsüne götürür. Canlı görünümünüzün “Ayarlar” sekmesine yönlendiren yer simgesini tıklayın. “Alarm Config” düğmesini seçin. “Alarm Config” sayfasında, “Alarm” ve “Alarm Kaydı” nın açık olduğundan emin olun.
Bundan sonra, hareket algılama kaydını etkinleştirmek için üstteki kaydet düğmesine tıklayın. “Alarm Config” sayfasındaki diğer işlevler şunlardır:

 • Video kaybı alarmı – Video kaybı varsa ve bu açıksa, size bildirilir
 • Alarm push – Bu, telefonunuzda aktif hale getirmek için alarmları iter
 • Alarm anlık görüntüsü – Açıksa, kamerada hareket algıladığında anlık görüntü gönderir
 • Video kör – Kameranın boya ile kaplı veya üzeri örtülü olduğu durumlarda, bildirimi alırsınız. Bunu ayarlamak çok önemlidir
 • Hassasiyet – Sürekli yanlış alarm alırsanız uygulamanızın hassasiyetini azaltmaya çalışın

XMEye videolarını nasıl indirebilirim?

XMEye videolarını aşağıdaki adımları izleyerek indirebilirsiniz :

 1. DVR cihazını seçin
 2. Video almak istediğiniz kamera numarasını seçin
 3. Canlı kamera seçin (gerçek zamanlı video)
 4. Daha fazla seçenek için ana sayfa XMEye video akışını seçin
 5. Klibi seçmek için indirme düğmesini seçin
  – Gerçek zamanlı olmayan eski bir videoysa, indirmek istediğiniz videonun tarihini seçin
 6. Video listesinden seçin
 7. Yalnızca tarih değil, saati de seçerek listeyi azaltın
 8. Süreyi seçin
 9. İndirme zamanlamasını sonlandır
 10. İndir düğmesini tıklayın
 11. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra cihaz seçimine dönün ve sağ tarafa doğru hızlıca kaydırın
 12. İndirdiğiniz videoyu kontrol etmek için “yerel kayıt” ı seçin
 13. Video oynatıcınız üzerinden oynatın

XMEye Bulut Depolama Alanı

XMEye bulut depolama alanı ücretsizdir. Büyük videolar, resimler ve diğer ortamları depolayabilen bulut sunucuları vardır. Bu videoları yerel olarak kaydetmeniz için SD kartınızda yeterli alan olması gerekir. Ayrıca, videolarınızı kaydetmek / saklamak için her kamera için saatte yaklaşık 300 MB gerekir.

XMEye Sorun Giderme

XMEye genellikle kararlı bir uygulamadır, ancak çalışmıyorsa aşağıdakileri deneyin:

 1. Tarayıcınızı yenileyin . Ctrl + F5 tuşlarına basarak, kullandığınız tarayıcının yenilenmesini zorlayabilirsiniz. Internet Explorer, Chrome veya Firefox kullanıyorsanız bu işe yarar.
 1. Tarayıcınızın geçici önbelleğini temizleyin . Www.XMEye.net’in en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için tarayıcınızın çerezlerini temizleyin .
 1. Tarayıcınızın yerel DNS önbelleğini temizleyin . ISS’nizden www.XMEye.net’in son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Windows için bunu “start” ve ardından “command” dan yapabilir, ardından “ipconfig / flushdns” yazıp enter tuşuna basabilirsiniz.
 1. Alternatif bir DNS hizmeti deneyin . Hala çalışmıyorsa, ISS’niz muhtemelen www.XMEye.net’i engelliyor, bu nedenle Google DNS veya OpenDNS gibi alternatif bir DNS hizmetini denemeniz önerilir.

XMEye saldırıya uğrayabilir mi?

Diğer tüm gözetim uygulamaları gibi XMEye de bulut özelliği (Peer-to-Peer cloud) ile saldırıya uğrayabilir. Saldırganlar bu uygulamayı ve ona bağlı tüm cihazları çok az çabayla devralabilir.

XMEye bulut hesapları yeterince korunmamıştır ve bu nedenle aşağıdaki nedenlerden dolayı saldırıya
uğrayabilir : XMEye bulut hesaplarına erişim, bilgisayar korsanlarının ürün yazılımı güncelleştirmelerini tetiklemesine olanak tanır. Korsanların XMEye bulutunu kolayca taklit edebilmeleri için Xiongmai cihazlarının güncellemeleri imzalanmaz. Bu, uygulamanın kötü amaçlı yazılım içeren kötü amaçlı ürün yazılımı sürümlerini teslim etmelerini sağlar.

İçin IOT Botnet çobanları, tüm Xiongmai cihazlar mükemmel top yem vardır. Botnet çobanları artık XMEye eşler arası bulut hesaplarını tarayabilir ve XMEye cihazlarını kötü amaçlı ürün yazılımı ile ele geçirebilir

Xiongmai ile bulunan güvenlik açıkları voyeurs’lar tarafından kamera yayınlarını kendi yararlarına manipüle etmek ve kullanmak için kullanılabilir. Bazı kameralar, bir saldırganın kurbanlarıyla etkileşime girmesini sağlayan iki yönlü sesli interkoma sahiptir. Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT)
olarak da bilinen siber casusluk grupları, tüm Xiongmai cihazlarını hackleyebilir ve hedeflenen kuruluşların ağına giriş noktaları olarak kullanabilir. Bu cihazlar trafiği aktarmak için de kullanılabilir.

“XMEYE Hakkında Herşey – Klavuz” üzerine bir yorum

 1. slm
  1 ay once burdakı yazılımlardan cıhazıma uygun yazılım attım basarı ıle yuklendı sorun olmadı..cıhaz acıldıgında bir daha camera goruntusu alamadım.2-3 tane yazılım denedım fakat hep aynı cıhaz calsıyor hersey normal fakat camera goruntusu yok.baska dvr cıhazı deneme ıcın getırdım goruntu var.yardımcı olabılecek varmı.saygılar
  cıhazı yıllardır cepten ve pc den agdan ızlıyordum sorun yoktu
  xmeye programı s7 telden programdan baktıgımda
  cihaz versıyonu NBD6808T-PL
  yazılım versıyonu V4.02.R11.00031114.10001.130600
  SÜRÜM TARİHİ 2015-08-05:18.57.40 Yazıyor.
  cihaz üzerinde kasasında QTECH
  M/N:SA-1008L

  Yanıtla

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.