Video netleştirme araçları

3 2.284

Geçenlerde bir hırsızlık olayı ile ilgili olarak adli birimlere yardımcı olmam istendi. Mahkeme hakimi tarafından cd üzerinden yapılan incelemede görüntülerde hırsızlık yapan aracın görüntüsünün olduğu ancak plakasının net olarak okunmadığı ifade ediliyordu. Düşük kaliteli bir video üzerindeki yazıyı, plakayı okuma veya bazı detayları belirgin hale getirme ile ilgili araştırma yaptım. Ve ziyaretçilerimin de istifadesine sunmak için bir yazı yazmaya karar verdim.

Maalesef aracın plakasını yine okuyamadım ancak gözle görülür bir netleştirmeyi bu program ile bedava olarak yapabildim. Tabiiki yada iphone cep telefonlarında çekilen görüntüler çoğu zaman kaliteli bir şeklide oluşturulmaktadır. Eski cep telefonları ile çekilen veya kalitesiz video kameralar tarafından çekilen video ve fotoğrafların kalitesi oldukça düşük olmaktadır. İşte bu durumda fotoğraf veya videoları daha net hale getirme işlemine ihtiyaç duyarsınız.

Bu nedenle araştırma yaptım ve video görüntüsü netleştirme yapmak için ücretsiz ve en kaliteli aracın ve bu program ile kullanılan eklentilerle yapılacağını anladım.

Virtual Dub programı ile video netleştirme :

Virtual Dub programı tamamen ücretsiz bir programdır. Virtual dub ile birlikte kullanacağımız video görüntüsünü ve kalitesini gözle görünür oranda artıran filtrenin adı MSU denoising filter eklentisidir. Bu filtrede program gibi tamamen ücretsiz. Filtreyi kullanabilmek için virtual dub ın plugins klasörüne kopyalamanız yeterlidir.

Daha sonra programı çalıştırıp Filter -> Add -> MSU Denoiser filtresini seçerek eklentiyi kullanabilirsiniz. Her türlü uzantıyı destekleyen bu program ile video görüntü kalitesi artırılabilir daha net bir görüntü elde edebilirsiniz.

video görüntü netleştirme

Virtual Dub programı indirme :

http://www.virtualdub.org/download.html

MSU denoising filter eklentisi indirme sayfası :

http://www.compression.ru/video/denoising/index_en.html

Bu filtre tabii ki bulanık videoyu HD hale getirmiyor. Ama ciddi düzelmeler sağlıyor. Böylelikle bazı detayların daha belirgin hale gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

Güncel bir eklenti olan  noise remover eklentisini de deneyebilirsiniz

http://www.compression.ru/video/denoising/src/msu_denoiser.zip

Yazılarıma göz atarken bazılarını da güncelliyorum. Yeni çıkan ProDAD ProDrenalin video görüntüsü düzeltme ve daha net hale getirme yazılımının da oldukça başarılı olduğunu gördüm.

http://www.prodad.com/home/trial,l-us.html

Super Easy Video Booster

Son olarak video görüntüsünü optimize etmek için yapılmış kaliteli programlardan birisine daha yer verelim. Super Easy Video Booster programı ile gerçekten kolayca görüntüleri optimize edebilirsiniz. Özellikle iyi çekim yapamayan cep telefonları ve kameraları tarafından oluşturulan videolar üzerinde gözle görülür şekilde netleşme ve düzelme sağlıyor.

https://www.supereasy.net/en/usd/pin/0009/products/SuperEasy-Video-Booster

Stoik video enhancer

Ücretsiz sürümü de bulunan bir programdır. 480pixel, 720pixel ve 1080pixel dosyaları destekler. Sizde test etmek isterseniz demenizi öneririm.

Kine Master apk video netleştirmek için telefon uygulaması

Android işletim sistemi yüklü cep telefonlarında çalışan bir apk uygulamasıdır. Düzenleme işlemlerini cep telefonundan gerçekleştirmek isteyenler bu uygulamayı deneyebilirler.

2017 yılı için oldukça harika ve güzel bir video görüntü kalitesi artırma yazılımı. Kalitesi düşük ve bozuk videoları bir kaç basit adımla iyileştirebilirsiniz.

3 Comments
  1. seviyeli sohbet says

    Kaliteli bir program uzun zamandır kullanıyorum neredeyse hd kaliteye getiriyor.

  2. islami sohbet says

    Bu programı özellikle iş yeri sahipleri mutlaka kullanmalı, çünkü son zamanlarda hırsızlık olayları iyice arttı.

  3. Osman says

    Bana da yardımcı olabilir misiniz

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More