DVR GenelDVR Nasıl Yapılır

Uydu Sisteminden Kamera İzleme

Merkezi uydu sistemine sistemini bağlamak, sisteminin merkezi anten sistemine bağlantı şeması,  RF modülatör kamera bağlantısı nasıl yapılır.


En çok sorulan sorulardan biri dir kamera görüntüsünü merkezi uydu sisteminden nasıl alabiliriz, aslında basit bir işlemdir, sadece dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.


İlk olarak uydu sisteminden tek bir kamera görüntüsü mü yoksa kayıt cihazı görüntüsü mü alacağız bunu bilmemiz gerekir. Tek bir kamera görüntüsü alacak isek kamera kablosu uydu santrali yanına  çekilmelidir. kayıt cihazı görüntüsü izlenmek isteniyor ise kayıt cihazı çıkış ucundan görüntü kablosu uydu santrali yanına çekilmelidir.

Kamera görüntüsünün video sinyalinden RF sinyaline dönüştürülmesi gerekir, bunun için RF modülatör kullanılır. Ucuz RF modületörler güçlü bir sinyal çıkışına sahip olmadıkları için kaliteli RF modülatör kullanılmalıdır.

RF modülatör üzerinde Video girişi ses girişi bulunur. Görüntü kablosu bu video girişine tos konnnektör ile bağlanır. Modülatörün RF sinyal çıkış ucu uydu santralinin  çatı anteni giriş ( TER ) ucuna bağlanır. Böylelikle santral tarafındaki yapmamız gereken işlemler bitmiş olur.

Daire içerisinde uydusantralinden receiver cihazına gelen sökülür. Daire içerisinde kamera görüntüsü ile uydu sinyalini ayırmak için video bölücü kullanılır. Santralden gelen bölücünün in girişine bağlanır. Bölü üzerindeki receiver çıkış ucundan uydu cihazına bağlantı yapılır. Kamera görüntüsünü izlemek için video bölücünün TV çıkışından televizyonun anten girişine bağlanır.

Televizyondan kanal arttırılarak kamera görüntüsü izlenmeye başlanılır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün