Uydu Sisteminden Kamera İzleme

1 209

Merkezi uydu sistemine kamera sistemini bağlamak, güvenlik sisteminin merkezi anten sistemine bağlantı şeması,  RF modülatör kamera bağlantısı nasıl yapılır.

En çok sorulan sorulardan biri dir kamera görüntüsünü merkezi uydu sisteminden nasıl alabiliriz, aslında basit bir işlemdir, sadece dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

İlk olarak uydu sisteminden tek bir kamera görüntüsü mü yoksa dvr kayıt cihazı görüntüsü mü alacağız bunu bilmemiz gerekir. Tek bir kamera görüntüsü alacak isek kamera kablosu uydu santrali yanına  çekilmelidir. Dvr kayıt cihazı görüntüsü izlenmek isteniyor ise kayıt cihazı video çıkış ucundan görüntü kablosu uydu santrali yanına çekilmelidir.

Kamera görüntüsünün video sinyalinden RF sinyaline dönüştürülmesi gerekir, bunun için RF modülatör kullanılır. Ucuz RF modületörler güçlü bir sinyal çıkışına sahip olmadıkları için kaliteli RF modülatör kullanılmalıdır.

RF modülatör üzerinde Video girişi ses girişi bulunur. Görüntü kablosu bu video girişine tos konnnektör ile bağlanır. Modülatörün RF sinyal çıkış ucu uydu santralinin  çatı anteni giriş ( TER ) ucuna bağlanır. Böylelikle santral tarafındaki yapmamız gereken işlemler bitmiş olur.

Daire içerisinde uydusantralinden receiver cihazına gelen kablo sökülür. Daire içerisinde kamera görüntüsü ile uydu sinyalini ayırmak için video bölücü kullanılır. Santralden gelen kablo bölücünün in girişine bağlanır. Bölü üzerindeki receiver çıkış ucundan uydu cihazına bağlantı yapılır. Kamera görüntüsünü izlemek için video bölücünün TV çıkışından televizyonun anten girişine kablo bağlanır.

Televizyondan kanal arttırılarak kamera görüntüsü izlenmeye başlanılır.

1 Comment
  1. Dullarla sohbet says

    Uydu üzerinden kamera takip etmenin bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More