Uniview Güvenlik Sistemi Kurulum Kılavuzu - DVR Destek | Türkiyenin Güvenlik Destek Sitesi

Uniview Güvenlik Sistemi Kurulum Kılavuzu

Uniview Güvenlik Sistemi Kurulum Kılavuzu, Bu kılavuzda, yeni edindiğiniz Uniview Güvenlik Sisteminizin kurulumuyla ilgili tüm adımları inceleyeceğiz.

Genel bakış :

1.NVR’ye özel bir ekran aracılığıyla erişin.
2.Ürün kılavuzunda bulunan varsayılan kimlik bilgilerini kullanarak oturum açın ve parolayı güncelleyin.
3.İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde mobil erişim için EZView uygulamasını yükleyin ve eşleştirin .
4.Doğru uyarılar ve planlama için saat dilimini ve cihaz saatlerini kontrol edin.
5.NVR’ye başka bir cihazdaki tarayıcı aracılığıyla erişin. IP adresini almak için EZTools’u kullanın .
6.NVR/kamera özelliklerini, uyarıları vb. etkinleştirin ve yapılandırın.

Doğrudan NVR Erişimini kullanarak kurulum

NVR arayüzüne, NVR’yi bir ekrana (bu, bir HDMI veya daha eski bir VGA kablosuyla yapılabilir) ve bir fareye bağlayarak doğrudan erişilebilir. Ekran ve fare bağlandıktan ve oturum açma ekranı görüntülendikten sonra oturum açmaya devam edin. Bu ilk defa olacağından, NVR ile birlikte gelen kılavuzda bulunan varsayılan kullanıcı adı ve şifreyi (yazma sırasında varsayılan kullanıcı adı ve şifre admin ve 123456’dır ) kullanacağız .

474702250044 login large

Giriş yaptıktan sonra Uniview’in gizlilik politikası incelemeniz için gösterilecektir. İnceleyip kabul ettiğinizde, NVR’ye ve ona bağlı kameralara hemen erişim kazanacaksınız. Ancak ilk kez oturum açtığımız ve hala varsayılan kimlik bilgilerini kullandığımız için oturum açma bilgilerini değiştirmemiz istenecek. NVR’ye gelecekteki tüm erişiminiz için yeni şifreyi kullanacaksınız.

474702250044 password large

Şifre değiştirildiğinde bir desen kilidi de sorulacaktır (bu isteğe bağlıdır ve atlanabilir). Bunu yaptıktan sonra, kullanıcının incelemesi için Gizlilik Politikası görüntülenecektir. Gizlilik Politikasını takip eden ekran, mobil cihazlarımızı NVR’ye bağlamamızı sağlayacaktır. Bu, Canlı Görünüm’e, uyarılara ve isteyebileceğimiz diğer yapılandırmalara erişim sağlayacaktır.

img 20200626 120557 large

Cihazın QR kodu burada sunulacaktır. EZCloud özelliğine erişmenizi sağlar . Cihazlar buluta manuel olarak eklenebilir ancak QR kodundan verilen bağlantıyı kullanmak çok daha kolaydır. NVR’yi EZView uygulamasıyla eşleştirmek istiyorsanız buraya tıklayın Bu konuda daha fazlasını okumak için.

Bir sonraki adım saati ayarlamak veya senkronize etmektir. Bu adım, ayarlayacağınız tüm planlama yapılandırmalarının ve tüm uyarı ve alarm bilgilerinin doğru olmasını ve yerel saatinize göre çalışmasını sağlayacaktır.

474702250044 time large

Bundan sonra TCP/IP ayarlarını kontrol etmeniz istenecektir; varsayılan ayarlar çoğu kişi için çalışacaktır. Ağ bağlantısını belirtmeniz gerekiyorsa (genellikle ağdaki diğer cihazlarda DHCP etkinleştirilmediğinde), lütfen bunu burada yapın. Bunu daha sonra yine de değiştirebileceksiniz.

474702250044 tcpip large

Saat ve şifre yapılandırıldıktan sonra artık NVR’nin özelliklerini etkinleştirmeye ve devre dışı bırakmaya hazırsınız.

474702250044 live large

Menü seçeneğine tıklayabilirsiniz . Ayrıca imlecinizi ekranın sol alt köşesine hareket ettirerek diğer seçeneklerle birlikte erişilebilir. Bu sizi uyarıları, özellikleri ve kullanabileceğiniz diğer seçenekleri etkinleştirebileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz KURULUM ekranına götürecektir.

474702250044 menu large

Her bir özellik ve bunların nasıl etkinleştirilip yapılandırılacağı hakkında bilgi edinmek için Uniview Kurulumu: Bilmeniz Gereken Her Şey sayfasına göz atın .

 

Uniview Güvenlik Sistemi Kurulum Kılavuzu

Daha Fazla Okuyun  : Uniview NVR Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Uzak Tarayıcı Arayüzünü kullanarak kurulum

NVR arayüzüne, NVR ile aynı ağa bağlı bir cihazdaki tarayıcıyı kullanarak da erişebilirsiniz. Bunu yapmak için oturum açmak istediğiniz NVR’nin IP adresine ihtiyacınız olacak ve ardından bu adresi tarayıcının adres çubuğuna girmelisiniz. NVR’nin IP adresini bulmanın en kolay yolu “Ağ” ayarları sekmesini, ardından “Temel” sekmesini ve ardından “TCP/IP” sekmesini kontrol etmektir. IPv4 Adresine ihtiyacınız olacak. Bizim durumumuzda 10.1.1.214, ancak sizin için muhtemelen farklı olacaktır.

screenshot network ip tcp copy da7dc2bf ee13 48ff a19f

NVR’nizin IP adresini bulmanın başka bir yolu da Uniview’in buradan indirebileceğiniz EZTools’unu kullanmaktır . Bilgisayarınıza yüklendikten sonra EZtools’u çalıştırdığınızda bağlı tüm Uniview cihazları otomatik olarak size gösterilir. IP adresi aynı zamanda yönlendiricinizde oturum açarak ve komut istemini kullanarak (arp -a komutu ve özel ağdaki yeni cihazları kontrol ederek) bağlı cihazları kontrol ederek de elde edilebilir.

Not: Herhangi bir tarayıcı, yapılandırmaları değiştirmek için çalışmalıdır; ancak Canlı görünüme erişmenin en kolay yolu Internet Explorer’ı kullanmak olacaktır. (Bazı yeni tarayıcıların belirli eklentileri desteklememesi nedeniyle).

474702250044 01 1024x1024 718w282h

 

Buradan routerımızın NVR’ye verdiği IP adresini görebiliriz. 192.168.254.192. Muhtemelen sizin için farklı olacaktır. Uzak Web düğmesine tıklamak varsayılan tarayıcınızı açacak ve sizi NVR arayüzüne götürecektir.

474702250044 02 large

Daha sonra Uniview NVR Arayüzünüzde oturum açmaya devam edebilirsiniz. Bu ilk defa olacağından, NVR ile birlikte gelen kılavuzda bulunan varsayılan kullanıcı adını ve şifreyi kullanacağız . Giriş yaptıktan sonra Uniview’in gizlilik politikası incelemeniz için gösterilecektir. İnceleyip kabul ettiğinizde, NVR’ye ve ona bağlı kameralara hemen erişim kazanacaksınız. Ancak ilk kez oturum açtığımız ve hala varsayılan kimlik bilgilerini kullandığımız için oturum açma bilgilerini değiştirmemiz istenecek. NVR’ye gelecekteki tüm erişiminiz için yeni şifreyi kullanacaksınız.

474702250044 03 large

Şifre güncellendiğinde Canlı Görünüm ekranıyla karşılaşacaksınız. Solda bulunan kameralardan herhangi birine tıkladığınızda size canlı görüntüler gösterilir. Bu durumda 4 Kanallı NVR’ye tek bir IP kamera bağlanır.

474702250044 04 large

tüm konfigürasyonlara ve özelliklere erişmek ve bunları tercihinize göre ayarlamak için buradan KURULUM’a tıklayabilirsiniz .

Her bir özellik ve bunların nasıl etkinleştirilip yapılandırılacağı hakkında bilgi edinmek için Uniview Kurulumu: Bilmeniz Gereken Her Şey sayfasına göz atın .

Bitirmeden önce kolay ve rahat erişim için Uniview NVR’yi EZView uygulamasına bağlamalıyız. Bunu yapmak için EZView hesabına eklemek istediğimiz cihazın QR koduna ihtiyacımız olacak.

Kurulum > > EZCloud’a gidin

474702250044 05 large

Cihazın QR kodu burada sunulacaktır. EZCloud özelliğinin etkinleştirildiğinden ve cihazın internete erişimi olduğundan emin olun . buraya tıklayın Bu konuda daha fazlasını okumak için.

EZView Uygulama Kurulumu ve Cihaz Entegrasyonu

QR kodu görünür durumdayken resmi Uniview uygulamasını Play Store’dan yüklememiz gerekecek. EZView’ı edinmek için buradan indirip yükleyebilirsiniz. Android cihazlar için ve burada iOS için.

Android: Android için EZView
iOS: iOS için EZView

ezview android large

Kurulduktan sonra EZView uygulamasının Canlı Görünümü ve oynatmayı kaydedip görüntülemek için cihazınızın depolama alanına erişme izinlerine ihtiyacı olacaktır.

ezview permissions large

Onaylandıktan sonra, Hizmet Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası kullanıcının incelemesine sunulacaktır.

ezview policy large

EZView hesabınızı oluşturmaya devam edebilir veya mevcut bir hesabınız varsa giriş yapabilirsiniz. Bu, NVR’de belirtilenden ayrı bir hesaptır. Farklı veya benzer bir e-posta seçebilirsiniz. Burada kaydedilen e-posta, EZView hesabınız olarak belirlenecektir . Şifre değiştirildiğinde NVR’ye kaydedilen e-posta, kurtarma amaçlıdır. Birden fazla cihazı aynı EZView hesabıyla eşleştirebilecek ve hepsine canlı erişim kazanabileceksiniz.

ezview login large

Canlı Görünüm’e yönlendirileceksiniz . Henüz EZView hesabıyla herhangi bir NVR veya kamerayı eşleştirmediğimiz için bu ekran ilk başta herhangi bir kamera göstermeyecektir . NVR’nizi ve kameralarınızı eklemek için sağ üstteki Cihazlar simgesine tıklayın.

ezview main large

Bu sizi hesabınızdaki tüm cihazların listesine götürecektir. Henüz elimizde olmadığı için ya boş olacak ya da bazen bir demo cihazı gösterilecek. Cihazınızı eklemek için sağ üstteki Cihaz Ekle (+) düğmesine tıklayın .

ezview no devices large

NVR’nin İnternet’e bağlı olduğundan emin olun ve ardından akıllı telefonunuzu NVR’nizle eşleştirmenin hızlı ve kolay bir yolu için TARAMA’yı seçin.

ezview add devices large

Daha sonra NVR’nizde veya görüntü ekranında bulunan QR kodunu taramaya kaldığımız yerden devam edebilirsiniz. Tarandıktan sonra artık tercihinize göre cihaz adını ve diğer seçenekleri yapılandırmaya devam edebilirsiniz.

ezview added large

Bu özel durumda Uniview 4 Kanallı NVR ekledim. Artık ona bağlı tüm kameralarla birlikte cihazlar listemde gösteriliyor. Bu NVR’ye 4CH-NVR adını verdim . Gördüğünüz gibi bu NVR’ye bağlı IP Kamera artık Canlı Görünüm için kullanılabilir.

ezview nvr cameras large

Daireyi işaretleyerek kamerayı seçin ve alttaki Canlı Görünümü Başlat’a dokunduğunuzda Canlı Görünüm’e geri dönersiniz. Bu ekranda farklı cihazlardan birden fazla video yayını seçebileceksiniz.

ezview done large

Sol üstteki simgeye dokunduğunuzda, alarm bildirimleri ve uyarılar, Oynatma, kayıt programları ve ayrıca indirilen video ve ekran görüntüleri parçacıkları da dahil olmak üzere kullanabileceğiniz diğer özellikleri ve ayarları kontrol edebilirsiniz.

.

Uniview NVR’ye Nasıl Giriş Yapılır?

Bu eğitimde size yerel ağdaki bilgisayarı kullanarak Uniview NVR’de nasıl oturum açacağınızı göstereceğiz. Bir NVR’de oturum açmak iki adımdan oluşur:

1.NVR’nin IP adresini Yerel Erişim veya EZTools aracılığıyla bulun
2.Web tarayıcısı aracılığıyla oturum açmak için IP Adresini kullanın

1. NVR’nin IP Adresini bulun

NVR’ye giriş yapmak için IP adresinin neye ayarlandığını bulmamız gerekecek. Uniview NVR’ler varsayılan olarak NIC 1 için 192.168.1.30 ve PoE bağlantı noktası ağı için 172.16.0.1 olarak ayarlanmıştır . Bu nedenle bilgisayarınızı NVR’nin arkasındaki PoE portlarından birine bağlarsanız internet tarayıcınıza [*] 172.16.0.1 yazarak giriş yapabilirsiniz .

Bilgisayarınızın IP adresini aynı aralıkta olacak şekilde değiştirmeniz gerekebilir ; örneğin bilgisayarınızı 172.16.0.250 olarak ayarlayın

image24 737w504h

IP’yi NVR Yerel Erişim yoluyla bulun

Ayrıca, cihazda yerel olarak oturum açarak (bir fare ve monitör kullanarak) ve NVR’nin IPv4 Adresini göreceğiniz -> Temel -> TCP/IP seçeneğine giderek NVR’nin IP adresini bulabilirsiniz. Wi-Fi’ye bağlı cihazlar da dahil olmak üzere LAN’daki herhangi bir bilgisayardan NVR’ye bağlanmak için bu IP adresini kullanabilirsiniz.

NVR’nizin IP adresini bulmanın bir yolu, cihaza doğrudan erişip ağ ayarlarını görüntülemektir.

EZTools aracılığıyla IP’yi bulun

NVR’nizin IP adresini bulmanın başka bir yöntemi de EZTools 2.0’dır . EZTools’u yükledikten sonra ağınızı tüm Uniview cihazları için otomatik olarak taramak üzere yazılımı açın. Bilgisayarınız NVR’nizle aynı ağa bağlıysa onu listede göreceksiniz.

image25 737w456h.

EZTools 2.0’ı kullanarak NVR’nizin IP adresini hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Daha sonra, NVR’nizi bir web tarayıcısında açmak için “Uzak Web” düğmesine tıklayabilirsiniz. Bu sizi NVR’nin web arayüzünün oturum açma ekranına götürecektir.

2. Web Tarayıcısıyla Oturum Açmak için IP Adresini Kullanın

Artık NVR’nizin IP adresine sahip olduğunuza göre favori web tarayıcınızı açabilir ve IP adresini arama çubuğuna yazabilirsiniz. Doğru yazdığınızı onaylayın ve ardından klavyenizdeki “Enter” tuşuna basın.

uniview nvr web interface login screen 680w412h

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi kutulara yazın ve ardından “Giriş”e tıklayın.

Daha sonra Uniview NVR’nizin oturum açma sayfası sunulacaktır. NVR’nizin kullanıcı adını ve şifresini yazın ve “Oturum Aç”a tıklayın. Varsayılan kullanıcı adını ve şifreyi NVR ile birlikte gelen kılavuzda bulabilirsiniz . En son kılavuzu buradan indirebilirsiniz: Uniview NVR Kullanım Kılavuzu

Oturum aç seçeneğine tıkladıktan sonra artık Uniview NVR’de oturum açacaksınız. Buradan Tarih ve Saat, Kodlama ayarları, Firmware güncellemesi ve daha fazlasını içeren ayarları yapabilirsiniz.

.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.