Starlight güvenlik kameraları nedir?

0 115

Bu kameralar geleneksel gece görüşünden dev bir adım. Ancak, yıldız ışığı için Wiki ve Google tanımlarını okuduktan sonra karıştırılmanız normaldir. Aşırı bilgi birikiminden muzdarip olmak ve aramanızdan boş çıkmak, hala bir yıldız ışığı IP kamerasının ne olduğu, kamerasının nasıl çalıştığı, temel gece görüşünden kilometrelerce uzaklaştıran ve en önemlisi, İhtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyar ve hangisini seçmelisiniz?

Starlight kameraları nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, yıldız ışığının zayıf aydınlatmasıyla bile nesneleri açıkça görebilen kameralar. Bu, yıldız ışığı sensörü ve Sony Starvis sensörleri gibi özel bir yıldız ışığı standart sensörü kullanılarak yapılır.
İnsan gözleri 20 Lux altındaki aydınlatmayı zifiri karanlık olarak yorumlar. Yıldız ışığı kameralarıyla, 0.01 Lux’de bile, çok net ve keskin görüntüler elde edersiniz. Bu ‘karanlıkta’ görebilmeniz anlamına gelir!

Starlight kameraları türleri

Piyasada iki tür yıldız ışığı kamerası vardır. Bunlar gerçekten basit bir kriterle iki kategoriye ayrılabilir. İki tür yıldız ışığı kamerası;
• Son derece yüksek netlikte siyah beyaz görüntüler kaydeden Starlight kameralar ve
• Gözlerinizin tam güneş ışığı altında göreceği gibi gerçekten net renkli görüntüler üreten Starlight kameralar .
Kamera tipi, yıldız ışığı kameranın kullandığı sensöre bağlıdır.

Nasıl çalışırlar?

Standart yıldız ışığı sensörü, ortam ışığına duyarlı insan gözünün retinası gibi çalışır; sensörün ne kadar ışık aldığı görüntü kalitesini belirler.
Çoğu kamerasının geceleri net yüksek kaliteli görüntüler alması zordur, çünkü tamamen karanlıktır ve sensörleri sadece “Starlight” ile ‘görmek’ için tasarlanmamıştır.
Starlight kamera teknolojisi, son derece hassas sensörler, daha geniş diyafram açıklığı kullanır ve geceleri en iyi görüntüleri elde etmek için bir adım daha ileri gider. Fotoğraf makineleri deklanşör hızlarını azaltır, böylece çıplak gözle görülemeyen son derece net görüntüler için yeterli ışık toplar.

Starlight gece görüşü ve IR arasındaki fark

Aralarındaki temel farklar görüntü, görüntü renkleri ve gece görüş kapasitesi ve mesafe üretme şeklidir. Buraya çarpacağım ve yıldız ışığı kameralarının her turda kazandığını söyleyeceğim.
Önceki bölümde belirtildiği gibi, yıldız ışığı kameraları net yüksek kaliteli görüntüler üretmek için doğal ışığı ve özel sensörlerini kullanır. Ayrıca, gittiğiniz sensöre ve ışık koşullarına bağlı olarak net renkli görüntüler elde etme seçeneğiniz de vardır.

IR gece görüşü ise etraflarındaki nesneleri ‘görmek’ için yayılan kızılötesi ışığa bağlıdır. Bu, onların çok sınırlı bir gece görüş mesafesine sahip olmalarını sağlar. Ayrıca, yıldız ışığı kameralarının aksine, IR ışığı insan gözüyle görülmez, bu nedenle TÜM görüntüler siyah beyaz olacaktır. IR gece görüş kamerası ile renkli görüntü seçeneği yoktur.

Gece görüşünü bu iki yöntemden ayırmanın başka bir yolu;  ışıklarını ve normal kameraları birleştirmeyi içerir.
Bu şekilde, ışık sahneyi aydınlatır ve kamerasının aydınlatılmış alanı izlemesini kolaylaştırır.

IR gece görüşü, sadece nispeten düşük fiyatına düşen kameraları arasında popülerdir. Bununla birlikte, tüm IR gece görüş teklifleri ve daha fazla avantaj sunduğu için yıldız ışığı kameraları popülerlik kazanıyor.

 

Starlight kameralar: Artıları ve Eksileri

Tüm bunları okuduktan sonra, yıldız ışığı kameranın mükemmel gece görüşünden çok daha fazlasını sunduğunu bilmelisiniz. Aşağıda, yıldız ışığı kameralarının artıları, onları öne çıkaran ve sektörde büyük ilgi gören şeyler.

Artıları

Starlight Kameraları Daha Fazla Netlik Sağlıyor

Bahsettiğimiz gibi, starlight kameralar en olağanüstü gece görüşünü sağlamak için süper duyarlı sensöre ve özel lense sahiptir; Full HD çözünürlük sağlar ve hatta popüler 1080p’yi bile aşar. Bunun anlamı, bir plakanın olası IR yansıması hakkında asla endişelenmenize gerek kalmayacak, yıldız ışığı kameraları gündüz fotoğrafçılığı kadar kristal berraklığındadır.

Starlight kameralar, görüntüleri daha iyi sunmak ve siyah beyaz veya renkli gerçek yüksek kaliteli gece görüşünü garanti etmek için kendi akıllı algoritmasını kullanır. Elbette bir filmin siyah mı yoksa renkli mi olduğu konusu, kamerası olarak kullanıldığında o kadar önemli olmamalı. Bunun nedeni, güvenlik kameralarının sadece bir suç kanıtı toplamak için kullanılması ve bunun renkli olup olmadığı önemli değildir.

Starlight Kameralar Daha Fazlasını Görün

IR gece görüş kameraları, görüntü üretmek için IR ışık yansımasına güvenir, ancak yıldız ışığı kameraları diğer nesnelerden gelen doğal ışıkları toplar; gözlerimizin çalışma şekli. Bu, yıldız ışığı kameralarının normal IR gece görüş kameralarından çok daha fazla “görmesi” anlamına gelir. IR kameralar sadece IR ile aydınlatılan alanları veya ışığının parladığı alanı, diğer yandan yıldız ışığı kameralarını, caddenin karşısındaki tabela, uzak binalardaki insanlar vb.

Her teknolojide olduğu gibi, yıldız ışığı kameralarına gitmeye karar verdiğinizde taşımanız gereken bazı zorluklar vardır. Aşağıda listelenenler

EKSİLERİ

Starlight Kameralar daha yüksek fiyatlı

Üstün sensörler taşıyan yüksek teknoloji ürünü yıldız ışığı kameralarının normal gece görüş kameralarından daha pahalıya mal olması kesinlikle kimseye sürpriz olmamalı. Bunun tersi, starlight güvenlik kameralarının her şeyin düşünüldüğünde daha uygun maliyetli olmasıdır. Bu açıdan bakıldığında, yıldız ışığı kameraları doğal ışığı kullanır ve bu nedenle diğer gece görüş kameralarından daha dayanıklıdır. Bir diğer olumsuz şey ise, IR veya harici ışık için günün 12 saatine kadar elektrik fatura maliyetini düşürmenizdir.

Çoğu Starlight Kamerada Işık İzleri Etkisi

 

Daha önce belirttiğimiz gibi, yıldız ışığı kameraları gece görüşü için yeterli ışık elde etmek için deklanşör hızını yavaşlatır. Bu, her saniye çektiği resim sayısında bir azalma anlamına gelir; bu, hızlı hareket eden nesnelerin bulanık görüntülerine neden olur.
Yine, saygın markaların yıldız ışığı kameralarına gittiğinizde bu sorundan kaçınılabilir, bizzat Veer24’ü öneriyoruz.

CCTV endüstrisinde Hikvision, Dahua, Avtech, Vstarcam , SAFEVue ve daha fazlası gibi çeşitli ünlü markalar sunuyoruz. Müşterimize daha iyi hizmet verebilmek için en kaliteli ve yüksek hizmet standardını sağlıyoruz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More