Speed Dome PTZ Kamera Klavye Kurulumu

CCTV ve HD PTZ kameralar için Kurulum Yöntemleri ve Pan Tilt kontrolleri.

Kısa bir süre önce, PTZ kameraları kullanmanın tek yolu , kameraya sert bir şekilde bağlanmış bir kontrol joystick'iydi. Kurulumcuların, PTZ komutlarını RS-485 veya RS-232 protokolleri aracılığıyla iletmek için ek kablo çalıştırmaları gerekiyordu. Koaksiyel kabloya (video için) ve güç kablosuna ek olarak RS-485 veya RS-232 kablosu gereklidir. RS-485 bir çift kablo gerektirir ve hala çok popüler bir kurulum yöntemidir.

RS-485 hala çok güvenilir olmasına rağmen, UTC teknolojisi kısa süre önce tanıtıldı. UTC teknolojisi (Coax Up), PTZ komutlarının kameranın video sinyali ile aynı koaksiyel kablo üzerinden gönderilmesini sağlar. UTC ayrıca koaksiyel olarak PTZ olarak bilinir.

Doğrudan bir DVR üzerinde veya harici bir joystick kullanarak PTZ'yi kontrol etmenin yanı sıra, modern DVR'lerin çoğu, Mac ve masaüstü yazılımlarını ve / veya iPhone ve için mobil uygulamalar kullanarak pan tilt zoom kameralarını uzaktan kontrol etme yeteneğini destekler.

Bu yazıda bu çeşitli PTZ kamera kurulum ve kontrol yöntemleri ele alınacaktır.

PTZ Kamera Kurulumu

 • UTC / Up DVR için Coax
 • RS-485 – DVR
 • RS-485 – Joystick Denetleyici

PTZ Kamera Kontrol Seçenekleri

 • Doğrudan DVR Kontrolleri
 • Uzak iPhone Uygulaması
 • Uzaktan Android Uygulaması
 • Mac için Uzaktan DVR Yazılımı
 • Windows için Uzak DVR Yazılımı

UTC / Up DVR için Coax

Son model CCTV ve HD-CCTV PTZ kameralardan bazıları artık aynı koaksiyel kablo üzerinden PTZ protokolü komutları ve video iletişimini destekliyor. Bu UTC – “koaksiyel olarak” olarak bilinir. Bu 1080p AHD PTZ kamera (aşağıdaki şemada gösterilmiştir) iDVR-PRO DVR'lerle UTC'yi destekler.

PTZ Kamera UTC Kablolama Şeması DVR'ye

Bu, bir UTC uyumlu PTZ'yi bir DVR'ye bağlamaktır. Bu örnekte  CCTV, AHD ve TVI tipi güvenlik kameralarını destekleyen bir iDVR-PRO hibrit DVR kullanıyoruz .

 1. Mavi Tel – RG59 koaksiyel kablo, PTZ kameradan DVR üzerindeki bir video girişine kadar çalışır.
 2. Red Wire – Güç kablosu, tipik olarak 18/2 telli güç kablosu, kameradan çok kameralı bir güç kaynağı kutusuna veya kamerayla birlikte verilen tek kamera güç transformatörüne gönderilir . * Lütfen kurucuların hem güç hem de video / UTC kablolarını çalıştırmak için hem RG59 koaksiyel hem de 18/2 güç kablosu içeren RG59 Siamese kablosunu kullanabileceğini unutmayın .
 3. Yeşil Tel – İsteğe bağlı olarak, kullanıcı masaüstü yazılımı ve mobil uygulamalar aracılığıyla uzaktan görüntüleme ve kontrol sağlamak istediğinde DVR, CAT-5e kablosu kullanarak bir yönlendirici / İnternet bağlantısına bağlanır.

RS-485 DVR’ye Kablolama

Bir DVR ve DVR kullanarak bir PTZ kamerayı kontrol etmek isterseniz veya kamera UTC'yi desteklemiyorsa, pan-tilt zoom komutlarını RS-485 üzerinden iletmek için ek bir çift kablo çalıştırabilirsiniz.

PTZ Kamera RS-485 CCTV DVR Bağlantı Şeması

Bu, bir PTZ'yi RS-485 kullanarak bir DVR'a bağlamaktır. Bu örnekte, yukarıdaki UTC örneğindeki gibi aynı iDVR-PRO hibrid DVR kullanıyoruz .

 1. Mavi Tel – RG59 koaksiyel kablo, PTZ kameradan DVR üzerindeki bir video girişine kadar çalışır.
 2. Kırmızı Tel – tipik 18/2 mahsur güç tel güç kaynağı kutusu veya kamera ile sağlanır tek güç transformatörü için kameradan çalıştırılır Güç kablosu,. * Lütfen kurucuların hem güç hem de video / UTC kablolarını çalıştırmak için hem RG59 koaksiyel hem de 18/2 güç kablosu içeren RG59 Siamese kablosunu kullanabileceğini unutmayın .
 3. Turuncu Tel – RS-485 iletişimi için 18/2 güç kablosu kullanılır. Kurucular ayrıca güç kablosu yerine CAT-5 kablosundan tek bir bükülmüş çift tel kullanabilirler. Bu, RS-485 girişinin bir DVR'nin arkasındaki gibi görünmesidir.
  RS-485
 4. Yeşil Tel – Yine bu isteğe bağlıdır. Kullanıcı uzaktan görüntüleme ve masaüstü yazılımı ve DVR ile birlikte gelen mobil uygulamalar aracılığıyla kontrol etmek istediğinde DVR bir yönlendirici / İnternet bağlantısına bağlanabilir.

RS-485’den Joystick’e

Bu şema, bir PTZ kameranın RS-485 iletişimi için bir kumanda kolu denetleyicisine nasıl bağlanacağını göstermektedir. Yükleme yukarıdaki RS-485, RS-485 yerine DVR joystick çalıştırılır için kullanılan iki tel dışında, montaj DVR'ye aynıdır. Bunun yerine bir DVR bir joystick için denetimleri çalıştırırsanız, uzaktan uzaktan DVR izleyici yazılımı veya mobil uygulamaları kullanan PTZ kamerayı kontrol etmek mümkün olmayacaktır unutmayın.

PTZ Kamera UTC Kablolama Şeması DVR'ye

Bu, bir PTZ'nin RS-485 iletişimi için bir joystick'e nasıl bağlanacağıdır.

 1. Mavi Tel – RG59 koaksiyel kablo, PTZ kameradan DVR üzerindeki bir video girişine kadar çalışır.
 2. Kırmızı Tel – tipik 18/2 mahsur güç tel güç kaynağı kutusu veya kamera ile sağlanır tek güç transformatörü için kameradan çalıştırılır Güç kablosu,. * Lütfen kurucuların hem güç hem de video / UTC kablolarını çalıştırmak için hem RG59 koaksiyel hem de 18/2 güç kablosu içeren RG59 Siamese kablosunu kullanabileceğini unutmayın .
 3. Turuncu Tel – 18/2 güç kablosu veya CAT-5 kablosundaki tek bir çift tel, PTZ kamerayı RS-485 iletişimi için joystick'e bağlar.
  RS-485

DVR’den kontrol

Kullanıcılar, ekran kontrolleri kullanarak çoğu DVR'dan PTZ kameraları kontrol edebilir. Bu bir iDVR-PRO gözetim DVR'sindeki PTZ kontrol ekranının ekran görüntüsüdür. PTZ-AHD-5, DVR'ye UTC ile bağlanır. Kamera, bir fare kullanarak kontrollere tıklayarak DVR üzerinde doğrudan kontrol ediliyor. Bu ekran görüntüsü, ekranın doğrudan DVR'ye bağlı olan HDMI monitöründe göründüğünü göstermektedir .

IDVR-PRO Gözetleme DVR'sinden HD PTZ Denetimleri

Tam 1080p çözünürlük görüntüsünü görmek için lütfen resmin üzerine tıklayın.

Ekranın alt kısmında pan tilt zoom kontrollerini görebilirsiniz. Önceden ayarlanmış konumlar ve soldaki önceden ayarlanmış yerleri gezmek için bir tarama ayarlamak için seçenekler de vardır.


iPhone Denetimleri

IPhone App PTZ Kamera Kontrolleri

Bir iDVR-PRO bir ağ yönlendiricisine doğru şekilde bağlandığında, kullanıcılar PTZ kamerasını uzaktan görüntüleyebilir ve iPhone uygulaması için iDVR-Pro Uzaktan Görüntüleyici Uygulamasındaki PTZ işlevlerini kontrol edebilir . Sağda PTZ ve ön ayar işlevini ve soldaki yakınlaştırma / uzaklaştırma ve odaklama işlevlerini görebilirsiniz. Daha yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf görmek için lütfen resmin üzerine tıklayın.


Android Uygulama Kontrolleri

IPhone App PTZ Kamera Android

Daha yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf görmek için lütfen resmin üzerine tıklayın.

IOS'a ek olarak, kullanıcılar PTZ kamerasını uzaktan görüntüleyebilir ve PTZ işlevlerini Android uygulamalarından kontrol edebilirler. Yukarıdaki ekran görüntüsü, 1080p HD çözünürlüğü AHD-PTZ-5'i kontrol eden Android için iDVR-PRO Remote Viewer Uygulamasını gösterir . AHD-PTZ-5, RG59 koaksiyel kablo üzerinden iDVR-PRO'ya bağlanır. PTZ iletişimleri için UTC kullanılır. Sağdaki , eğme, zum fonksiyonları ve soldaki zoom / dışarı ve odak fonksiyonlarını görebilirsiniz.

“Speed Dome PTZ Kamera Klavye Kurulumu” üzerine 9 yorum

 1. iPhone uygulama denetimi konusunda ilk kurulumda hata yaşadım fakat birkaç araştırma ile çözdüm. Sorun yaşayanlar çok fazla iphone için, acaba herhangi bir fiksleme yapacaklar mı bu konuda ?

  Yanıtla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.