Silinen Görüntüleri Kurtarma Yolları

Ev güvenlik kameralarımız mülkümüzü, özellikle evlerimizi ve ailemizi güvence altına almak için var. Bununla birlikte, bir şeyler ters giderse, güvenlik kameralarından kayıp videoları nasıl kurtaracağınızı bilmeniz gerekir, bunun hakkında konuşalım…

HDD'Yİ aç

Evet, En iyi ev güvenlik sistemine sahipsiniz. Bununla birlikte, teknolojinin de hataları olabilir. Cihazların ve ekipmanların zaman zaman arızalanmasından kaçınılamaz. Bu yüzden saygın şirketler garanti ve kendi ürünleri ile gitmek teknik destek var nedenidir.

Silinen CCTV görüntülerini nasıl kurtaracağınızı öğrenmek neden önemlidir

Biz ev güvenlik sistemleri var ana nedeni bizim ev ve aile güvende tutmaktır. Ancak, bu sadece evlerimiz için geçerli değildir. Ayrıca İşyerlerinde ve diğer halka açık yerlerde de kullanılabilir.

Neden kayıt CCTV görüntüleri önemlidir? Güvenlik sistemlerinde saklanan videolar suçları çözmeye yardımcı olur. Küçük veya ağır suçlar olsun.

polis yolda araba hırsızı tutukladı

Örneğin, eviniz hırsızlık kurbanı (CCTV kameralarının varlığına rağmen suç işlemek için yeterince cesur hırsızlar olduğu için).

Güvenlik kameralarınızı kontrol ettiğinizde, o suçun gerçekleştiği zamanın kayıtlı videosunu bulamazsınız. Güvenlik kameranız amacına hizmet etti mi?

Doğal olarak değil. Bu nedenle, hırsız kimliği ve nasıl olduğu hakkında herhangi bir fikriniz olmayacaktır.

Başka çözülmemiş suç ve kim bilir, ikinci bir ” saldırı olabilir.”

Ancak, gerekli videolarınız varsa, o zaman kanıt olarak hizmet edebilir ve suçlunun yakalanmasına yol açabilir. Bu nedenle suç çözme ve bunun için ceza ödeme yapma.

Peki, arızalar olduğunda ne yapacağız? Özellikle ev güvenlik kameralarınızda “eksik” olan videolarınız varsa. İşte bu sorunu nasıl çözebileceğinize dair bazı ipuçları. Güvenlik kameralarından kayıp videoları nasıl kurtarabileceğinizi okuyun ve öğrenin.

Güvenlik kameralarında video kaybına neden olan nedir?

Video kaybıyla ilgili sorunu çözmeden önce, önce neden olduğunu öğrenelim. Video kaybının meydana gelmesinin birkaç nedeni vardır.

Bunun bir nedeni yazılım veya donanım sorunlarıdır. Bu sorunların kaydedilmiş videoları etkilediği durumlar vardır, bu nedenle ya onu bozmak ya da bu videoların ve görüntülerin kaybına yol açar.

Yazılım veya donanım sorunlarının yanı sıra, güvenlik kamerası video kaybı da güç kaynağı, kablolar ve internet bağlantısı nedeniyle olabilir.

İnsan hatası faktörü de vardır. Başka bir deyişle, güvenlik kameralarımızda kazara bazı videoları sildiğimiz zamanlar vardır.

Güvenlik kamerası video kaybı sorunu, arızalı Kızılötesi gece görüşü, eski ürün yazılımı, radyo sinyali kaybı veya sabit disk bozulması nedeniyle de olabilir.

Kayıp Güvenlik Kamerası videolarını kurtarma yöntemleri

Artık güvenlik kamerası videolarının öneminin ve kaybolduğu zamanların neden olduğunun farkındayız. Şimdi, bu kayıp videoları nasıl kurtarabileceğimize ve video kaybı sorununu nasıl çözebileceğimize dair farklı yollar hakkında bilgi edinelim.

Videoları yedeklemeden geri yükleme

Videoları yedeklemeden geri yükleyebilirsiniz. Bu nedenle, kurulum ve kurulum sırasında güvenlik kamerası videolarınızın ve resimlerinizin harici sürücüde yedeklenmesini sağlamanız gerekir. Bu kayıp videoları oradan geri yükleyebilirsiniz.

Yapılacak iyi bir şey bulutta tasarruf etmektir. Bulutta saklarsanız yanlışlıkla silme veya video kaybı ile ilgili diğer sorunlarla karşılaşmazsınız.

Ayrıca güvenlik kayıt cihazınızda daha fazla alan bırakır. Bulut depolama ayrıca, nerede olursanız olun veya bu videolara ne zaman eriştiğinizden bağımsız olarak güvenlik kamerası videolarınıza kolay erişim sağlar.

Kayıp DVR/NVR videoları kurtar

Veri kurtarma merkezinde DVR/NVR videoları kurtarabilirsiniz. Bu genellikle her şey başarısız olduğunda yapılacak son yöntemdir.

Bu, DVR/NVR sürücüsü fiziksel olarak hasar gördüğünde geçerlidir. Bu durumda, ISO tarafından onaylanmış bir veri kurtarma merkezinde resimler veya videolar kurtarılabilir.

Bu tür verileri hasarlı harici veya dahili sabit disklerden güvenli ve güvenli bir şekilde alabilirler.

Yanlışlıkla veya kasıtlı olarak silinen videolar da kurtarılabilir. Bunu çıkarılabilir bir Disk sürücüsü yardımıyla yapabilirsiniz.

Çıkarılabilir disk sürücüsü, çeşitli dijital medya depolama aygıtlarından veri alma yeteneğine sahiptir. Bunu yapmak için, hedef SD kartı bir kart okuyucu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın. Sonra kurtarma işlemine devam edebilirsiniz.

Video kurtarma yazılımı kullanarak CCTV kayıp Video kurtarma

Yıldız Fotoğraf Kurtarma

Yıldız Fotoğraf Kurtarma Yazılımı, güvenlik kameranızdaki kayıp videoların veya görüntülerin bir yedeğini almadıysanız, bu kayıp videoları kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Dosyaları kurtarma için yıldız yazılım

İşte dosyalarınızı kurtarmak için nasıl:

1) Yıldız Fotoğraf Kurtarma Yazılımı Başlatın.

2) yazılımın ana ekranında ‘ ne kurtaracağınızı seçin.’ İleri ‘ Yi Tıklatın.

3) sonraki adım kurtarmak istediğiniz yerden konumu seçmektir. Tarama işlemini başlatmak için Tara’yı tıklatın.

4) bir iletişim kutusu ‘tarama başarıyla tamamlandı!’tarama sonuçlarını görüntüler-bulunan dosya sayısı ve verilerin boyutu.

Ana pencerenin sol bölmesinde, kurtarılan tüm veriler listelenir. Bunları sağ bölmede önizleyebilirsiniz. Not: listede ihtiyacınız olan videoları görmüyorsanız, altta bulunan derin tarama seçeneğini seçin.

5) Kurtar’ı Tıklayın. Ayrıca sadece seçici dosyaları kurtarmak için seçebilirsiniz. Başka bir deyişle, ihtiyacınız olan videoları seçin, sağ tıklayın ve Kurtar’ı tıklayın.

6) videoları iletişim kutusuna kaydetmek istediğiniz yeri belirtin. Kaydet. Tüm videolar belirttiğiniz yere kaydedilir.

Minitool Güç Veri Kurtarma

MiniTool Photo Recovery ve MiniTool Power Data Recovery, farklı dijital video depolama cihazlarından kayıp videoları ve görüntüleri kurtarmanıza yardımcı olacak güçlü kurtarma araçlarıdır. Örneğin, disk, SD kart, dijital kameralar ve daha birçok.

Minitool kurtarma yazılımı

CCTV / DVR gözetim videoları bir sabit diskte saklanır. Bu nedenle, Minitool fotoğraf kurtarma programı sabit disk kullanarak bu kayıp video ve görüntüleri kurtarmak için kullanılabilir. Bunu kontrol böylece bu araç ücretsiz sürümü vardır.

İşte minitool Fotoğraf Kurtarma programının nasıl kullanılacağı ile ilgili adımlar:

1) CCTV/DVR Sabit Disk/SD kartını PC’ye bağlayın ve yazılımı açın

2) taramak için hedef sürücüyü seçin

3) kurtarmak için istediğiniz videoları kontrol edin

4) seçilen videoları belirtilen yola kaydedin

Video kaybı tespit edilirse ne yapmalı

Güvenlik kameranızdaki video kaybını tespit ederseniz yapılması gereken ilk şey panik yapmayın. Bu olduğunda kontrol etmeniz gereken birkaç şey var.

Güç bağlantıları kontrol edilmelidir. Gevşek kablo bağlantısı için uyanık olun. Onları düzeltin ve hatalı güç kablolarını, özellikle de eskileri değiştirin. Ardından kameraları ve yazılımı yeniden başlatın.

Kamerayı NVR veya DVR üzerindeki farklı bir bağlantı noktasına bağlamayı deneyin. Bu, bağlantı noktasının doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edecektir. Sorun bağlantı noktasındaysa, video görüntülenebilmesi için yenisiyle değiştirmeniz gerekir.

Kameranın güç adaptörüne bağlantısını kontrol edin. Düzgün bağlı olduğundan emin olun.

Ethernet kablosunun veya Bayonet Neill-Concelman’ın (BNC) uzunluğu videolarınızı etkileyebilir. Belirtilen uzunlukta olduğundan emin olun. Daha uzun Kablolar, özellikle gerekli kablo uzunluğundan daha fazla ise, düşük görüntü kalitesine neden olur.

Kablosuz güvenlik kamerası kullanıyorsanız ve yönlendirici anahtarını kontrol edin. Anahtarın düzgün çalıştığından emin olun.

Kızılötesi (IR) LED’lerin açık olduğunu ve kameranın yeterli güç aldığını görün.

Güncelleme düzenli. Bu, video kaybını işleyebilir veya sisteminizin sorunsuz çalışmasına izin vererek sorunları oynatamaz. En son ürün yazılımı güvenlik kamerasının web sitesinden indirilebilir.

Yukarıdaki tüm ipuçları başarısız olursa ve videoyu hala görüntüleyemiyorsanız, tüm cihazları kapatmayı deneyin. Ardından DVR veya NDR dahil kameraları yeniden başlatın. Ardından, tüm güç anahtarlarını çıkarın ve tekrar takın.

kurmak

Güvenlik sistemimizin düzgün çalıştığından emin olmamız gerektiğini hatırlamak önemlidir. Mülkümüzün gözetimini ve gözetimini bu ekipmana bırakmamalıyız.

Ayrıca sorumlu güvenlik sistemi kullanıcıları olmalı ve bu ekipmanı kontrol etmeli ve performansını arada bir izlemeliyiz.

Güvenlik sisteminizi izleyerek, bir sorun olup olmadığını hemen bileceksiniz. Bu nedenle, karşılaşabileceğiniz her türlü soruna uygun eylemi gerçekleştirmenize izin veriyorlar.

Bu şekilde, bu ekipmanın mülklerimizi ve ailemizi vermesini beklediğimiz güvenlik ve güvenliğin karşılanacağından emin olacaksınız.

Ayrıca, güvenlik sistemimizin bakımlı olduğundan emin olmak da suçları çözmeye yardımcı olabilir. Ancak yine de, bu cihazların bakımındaki çabamıza rağmen, teknoloji hataları nedeniyle hatalar tekrar ortaya çıkabilir.

Panik yapmayın. Teknolojideki her aksaklık için her zaman çözümler vardır. Yapmanız gereken tek şey onlar hakkında kendinizi eğitmek olduğunu. Bunu yapmanın bir yolu okumaktır.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.