PoE Kamera Nasıl Kurulur - DVR Destek | Türkiyenin Güvenlik Destek Sitesi

PoE Kamera Nasıl Kurulur

Bir PoE kameranın nasıl kurulacağını öğrenmek istiyorsanız , bir yer seçmek ve PoE kameranızı duvara sabitlemek kadar basit değildir.

Aydınlatma, hava durumu, konum, tuzaklar ve kameranın amacı kurulumda rol oynar. PoE kameranızı kurmaya karar verdiğiniz yer ya ev güvenliğinizi büyük ölçüde artıracak ya da olmaması gereken yerlerde boşluklar bırakacaktır.

Bir PoE kamera ve ev güvenlik sistemine yatırım yaptıysanız, şimdi bir sonraki adımı atmanın ve kurulumu doğru  şekilde kurmanın zamanı geldi,  böylece bir daha asla güvenlik konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

PoE güvenlik kamerası kurulumunuzun sorunsuz bir şekilde ilerlemesini ve güvenlik sisteminizin birinci sınıf olmasını sağlamak için ayrıntılı ipuçlarıyla dolu, takip etmesi kolay bir kılavuz hazırladık .

PoE Kamera Nasıl Kurulur

Bir PoE Kamera kurmanın dört farklı yolu vardır ve sizin için en iyi olanı seçmek, kullanacağınız ekipmana bağlı olacaktır.

1. PoE Anahtarlı PoE Kamera

PoE anahtarı kullanıyorsanız, yönetilen bir PoE anahtarı veya yönetilmeyen bir PoE anahtarı olup olmadığına bakılmaksızın, PoE kamerayı kurmanın en kolay yolu, PoE anahtarını basitçe PoE anahtarına bağlamaktır, bu anahtar daha sonra kameraya veri ve güç sağlayacaktır. .

2. PoE Enjektörlü PoE Kamera

PoE anahtarınız yoksa, anahtarınızdan kameranıza bir PoE enjektörü bağlamanız gerekecektir. PoE enjektörü, verileri anahtarınızdan çalıştıracak ve aynı zamanda PoE kameranıza güç sağlayabilecektir.

3. PoE Kamera PoE Hub

Çok sayıda PoE kamerası kuracaksanız, aynı ağa çok sayıda PoE enjektörü bağlamayı denerseniz oldukça güç olabilir. Bunun yerine, bir PoE hub’ı kurmak en iyisidir. Kurulum çok daha basittir çünkü PoE hub’ına yalnızca bir kez güç sağlamanız gerekir ve birkaç PoE kamerasına güç sağlayabilir.

4. PoE NVR ve Yönlendiricili PoE Kamera

PoE kameralarınızı PoE uyumlu olmayan bir yönlendirici ile kuracaksanız , PoE kameranıza hem veri hem de güç sağlayabilecek bir PoE NVR (Ağ Video Kaydedici) kurmanız gerekecektir .

PoE Kamera Yerleşimi

Artık bir PoE kamerasının nasıl kurulacağının mekaniğini bildiğinize göre, yerleşimi anlamanın zamanı geldi. Senin için için güvenlik kameraları en etkili olduğu, onları yüklemenizi öneririz birkaç belirli yerler vardır.

  • Açık havada
  • Ön kapı
  • Arka / Yan Kapı
  • Garaj
  • avlu
  • Kapalı
  • Ortak kullanım alanları
  • Merdiven / Koridor

Konumlarınızı seçerken dikkatli olun, PoE kamera kurmadığınızdan emin olmak istediğiniz birkaç yer var. İlki yatak odalarında veya banyolarda olacaktır. Mahremiyet beklentisi vardır ve bu odalara kamera takılması ciddi hukuki sorunlara neden olabilir. Ayrıca, PoE kameralarınızın yalnızca kendi evinizi yakalayacak şekilde kurulduğundan emin olmanız gerekir. Bir kamera komşunun arka bahçesini veya penceresinin arkasını görebiliyorsa, kesinlikle hareket ettirilmelidir.

Güvenlik sisteminizin etkinliğinin sizin için önemli olduğunu biliyoruz. PoE kamera kurarken dikkate alınması gereken çok şey var. Eviniz için mükemmel bir kuruluma sahip olduğunuzdan emin olmanıza yardımcı olmak için, takip etmesi kolay bir infografik oluşturduk. PoE kamera kurulum yöntemleriyle ilgili tüm ayrıntıların yanı sıra hem iç hem de dış mekan kameraları için bazı yerleştirme ipuçları ve püf noktaları için aşağıya göz atın .

Mükemmel Ev Güvenliği İçin PoE Kamera Nasıl Kurulur

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.