IVMS 4500 Cep Telefonuna Kurulum ve Ayarları

0 2.172

1) IVMS 4500 Programı’nı nereden indirebilirim?

için ilk önce ve Ipad için AppStore’dan, Android için  Play Store‘dan IVMS 4500 yazılımını indirmeniz gerekmektedir. (Ücretsiz)

Not: Bu işlemleri yapmaya başlamadan önce “Port Açma İşlemi: Güvenlik Kamerası Uzaktan İzleme” yazımızdaki modem ayarlarını yapmanız gerekmektedir.

 

2) Yazılımı Yükleme ve Çalıştırma

Önce indirmiş olduğunuz IVMS 4500 uygulamasını çalıştırın. Bölge olarak Asya ve daha sonrasında Türkiye’yi seçmelisiniz.

3) Yazılımı Yükleme ve Çalıştırma (devam)

Sol üst köşeden menüye tıklıyoruz. Daha sonra cihazları seçip, açılan sayfada sağ üst köşede + (Artı) işaretine tıklıyoruz.

  

4) Yazılımı Yükleme çalıştırma (devam)

Açılacak olan sayfada sırasıyla, izleyeceğiniz kameraya herhangi bir isim, IP/Domain, Statik Ip adresiniz, 8000, admin ve şifre yazdıktan sonra sağ üst köşedeki disket/kaydet işaretine basıyoruz. Kayıt yapıldıktan sonra sayfanın altında Canlı Önizleme’ye basarak uzaktan izleme kurulumunu bitirmiş olacaksınız.

Here is in English for this Article

1) IVMS 4500 Where should i the program?

To watch on your mobile, You should IVMS 4500 for ve Ipad from AppStore, for Android from  Play Store (Free)

 

2) Installing and Running the Software

Run the IVMS 4500 application you have downloaded before and choose region and country where you live.

3) Installing and Running the Software (More)

Click the menu in the upper left corner. Then choose the devices and click on + (Plus) in the upper right corner of the page that opens.

  

4) Installing and Running the Software (More)

On the page that will be opened, respectively, we will write any name for your camera, select IP / Domain, Static (the IP number of your modem), Port will be 8000, Write admin and password to the camera you will watch and then press the floppy / save sign in the upper right corner. After recording, you will be finished setting up the remote monitoring by pressing Live Preview at the bottom of the page.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More