IP Kamera/DVR/NVR Için Hareket Algılama E-Posta Alarm Ayarı

0 44

Etkili bir elde etmek isteyen kullanıcılar, çoğu IP kameranın /DVR’nin/ NVR’nin destekleyebileceği e-posta uyarı işlevini kullanmak isteyebilir . Örneğin, e-posta ayarını doğru bir şekilde yapılandırdığınızda,  kameranız herhangi bir hareket algıladığında anında e-posta uyarıları alacaksınız . Bu yazıda, ekipmanınızda e-posta uyarılarını nasıl ayarlayacağınızla ilgili temel bilgileri paylaşıyoruz.

Günümüzün ağ cihazları, e-postayı göndermek için SMTP sunucusuna güveniyor. Tüm ağ cihazları yerleşik SMTP sunucusuyla e-posta gönderebilse de, yalnızca güvenilir SMTP sunucuları, önemsiz posta kutusuna gitmeyecek e-posta gönderebilir. Gmail, Outlook, Yahoo, Yandex, GMX, Zoho Mail, Lycos Mail ve daha fazlasını içeren ücretsiz e-posta hizmetlerinden SMTP sunucusu. Ağ ekipmanınız, onların güvenilir ve güvenilir SMTP sunucusunu kullanarak kolayca e-posta uyarıları gönderebilir ve bu e-postalar engellenmez veya önemsiz posta klasörüne gitmez. Bu harika ücretsiz e-posta sunucuları arasında size en iyi olanı öneriyoruz –  Google Gmail .

IP KAMERALARDA E-POSTA UYARI AYARI

Adım 1:  E-posta uyarısının kurulumuna başlamadan önce, lütfen IPC /DVR/NVR’nizin yönlendirici ve İnternet ile başarılı bir şekilde bağlandığından emin olun . Ek olarak, lütfen  e-posta hesabınızın diğer istemciler aracılığıyla SMTP bağlantısına izin verdiğinden emin olun .

Gmail kullanıcıları için [ Daha az güvenli uygulamalara erişim ] özelliğini açmaları gerekir. Adımlar gmail hesabınıza giriş yapın, ardından bu web sayfasını ( https://www.google.com/settings/security/lesssecureapps ) ziyaret edin ve etkinleştirmek için [aç] seçeneğini işaretleyin.

Harika! IP kameralar için e-posta uyarılarını kurmaya başlayalım.

Adım 2:  Ağ cihazınızda oturum açın, [Ayar] -> [Sistem] -> [NetService]’e gidin, şimdi [E-posta] ayarlarını bulabilirsiniz. Devam etmek için tıklayın.

 

 

E-posta SMTP IP Kamera
[Device Cfg] > [Ayar] > [NetService]

 

Adım 3:  Şimdi doğru SMTP sunucu bilgilerini doldurmanız gerekiyor, her e-posta hizmetinin kendi SMTP sunucu ayarı vardır. Gmail kullanıcıları için ayarı şu web sayfasında bulabilirsiniz:  https://support.google.com/mail/answer/7126229?hl=tr

 

 

 

IP Kamera için Gmail SMTP Sunucu Ayarı
Bir Gmail SMTP Ayarı örneği

 

Adım 4:  Formu doldurduktan sonra, ayarı doğrulamak için [Posta testi]’ne tıklayın. Lütfen birden fazla alıcınız varsa, e-posta adresini şu şekilde girebileceğinizi unutmayın – a@gmail.com; b@gmail.com; c@gmail.com

 

DVRS/NVRS’DE E-POSTA AYARI

Yukarıdaki prosedürleri izleyerek, kameralar veya DVR’ler/NVR’ler olursa olsun, farklı markalardaki tüm güvenlik cihazlarından E-posta ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Ancak, DVR’lerin/NVR’lerin e-posta ayarlarıyla ilgili ayrıntılı adımları size sunmaktan memnuniyet duyarız.

Adım 1:  DVR’lerinizin/NVR’lerinizin yönlendiriciye ve İnternete başarıyla bağlandığından emin olun. İçin  XMEye  online olsun veya olmasın onaylayın> [Sürüm] sayfa – DVR / NVR’ler, sen [Sistem Bilgisi] gidebilir.

 

 

DVR/NVR Çevrimiçi Durumu
DVR/ Çevrimiçi Durumu

 

Adım 2:  DVR/NVR’nin hareketi algıladığında size e-posta uyarıları göndermesini istediğinizi varsayalım, hareket algılama etkinleştirilmelidir, ayrıca [E-posta Gönder] seçeneğini işaretleyin.

 

 

 

Hareket Algılamayı Etkinleştir ve E-posta Gönder
Hareket Algılamayı Etkinleştir ve E-posta Gönder

 

3. Adım:  Gmail hesabınıza giriş yapın, ardından [Daha az güvenli uygulamalara erişim]’i etkinleştirmek için ayarlara gidin.

 

Adım 4:  [Sistem] -> [NetService]’e gidin, SMTP bağlantısını kurmak için [EMAIL]’e tıklayın.

 

 

Gmail SMTP Ayarı
DVR/ için Gmail SMTP Ayarı

 

 

  • SMTP sunucusu (yani giden posta): smtp.gmail.com
  • Liman: 465
  • SSL Gerekiyor: işaretli olmalıdır
  • Kullanıcı Adı: Tam Gmail veya Google Apps e-posta adresiniz (örn. example@gmail.com veya example@alanadiniz.com)
  • Şifre: Gmail veya Google Apps e-posta şifreniz
  • Gönderen: Gmail veya Apps e-posta adresiniz
  • Alıcı: herhangi bir e-posta adresi olabilir
  • Başlık: kullanıcı tanımlı e-posta başlığı

Formu doldurduktan sonra, DVR/NVR’nin SMTP bağlantısı kurup kuramadığını onaylamak için [Posta Testi]’ne tıklayın.

Lütfen konfigürasyon başarılı olmazsa, cihazınızın (IPC, DVR, NVR) doğru DNS kayıt ayarına sahip olup olmadığını kontrol edin. Geçerli bir DNS kaydı Google DNS 8.8.8.8 olabilir

 

 

IPC'de DNS Kaydı
DNS Kayıt Ayarı

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More