Hikvision DVR Sistemi Nasıl Kurulur - DVR Destek | Türkiyenin Güvenlik Destek Sitesi

Hikvision DVR Sistemi Nasıl Kurulur

Kılavuzun Amacı Hikvision DVR Sistemi Nasıl Kurulur

Bu kılavuz, yeni Hikvision DVR sisteminizi kutudan çıkarmadan tüm kameralarınızı çalışır duruma getirmeye kadar kurma sürecinde size yol gösterecektir .

Sen başlamadan önce

  • Kendinizi evinizde, tüm sisteminizi kurmak için yeterli alana sahip bir yerde bulun ve kameraları yerine monte etmeden önce çalıştığından emin olun.
  • Yeterli sayıda elektrik prizinizin olduğundan emin olun. DVR için ve kameralarınızın her biri için birer taneye ihtiyacınız olacak.

Başlayalım

Hikvision kayıt cihazlarında kullanılan iki farklı yazılım sürümü vardır. Lütfen DVR’nizde sahip olduğunuz sürümle ilgili olan aşağıdaki bölümü takip edin.

İlk adım, her iki yazılım sürümü için de aynıdır. Yapılacak ilk şey, her şeyi fişe takmak. Sistemin internete bağlanmasını istiyorsanız, DVR güce, uygun bir monitöre ve yönlendiricinize bağlanmalıdır; DVR üzerindeki USB bağlantı noktaları. Her kamera, birlikte verilen güç kaynaklarından biri kullanılarak ve DVR’nin arkasındaki girişlerden biri kullanılarak çalıştırılmalıdır.

Daha Fazla :

 

GUI 3.0

Hikvision DVR Sistemi Nasıl Kurulur
Hikvision DVR Sistemi Nasıl Kurulur

şifreler

Yapmanız istenecek ilk şey bir şifre belirlemek olacaktır. Bir şifre oluşturmanız , ikinci kutuda onaylamanız ve aynı şifreyi  IP Kamera Aktivasyon kutusuna girmeniz gerekir. Güvenlik Sorusu kutusunu işaretli bırakmanızı öneririz , çünkü bu, gelecekte parolanızı unutursanız parolanızı sıfırlamanızı sağlayacak üç güvenlik sorusuna yanıt oluşturmanıza olanak tanır.

geMQ4VZOYUFYH9xnogezjoVk5h T0oIrtQ

Parolanızı oluşturduktan sonra, bir GUID dosyasını dışa aktarmanız istenecektir .

Fi4hMSfyCLcjiaHJiK2lq8dDq6W9oQI4LA

Bu adım isteğe bağlıdır, ancak güvenlik sorularında olduğu gibi, ileride unutursanız parolanızı sıfırlamanızı çok daha kolay hale getirecektir. Bunu yapmak için, DVR üzerindeki USB bağlantı noktalarından birine bir USB Bellek Çubuğu takmanız ve istemde Evet’i  tıklamanız gerekir.

Bir sonraki ekranda USB Flash Disk’in seçili olduğundan emin olun ve Dışa Aktar’a ve ardından Geri’ye basın . Bu, GUID dosyasını USB Bellek Çubuğunuza kaydedecektir, bu nedenle lütfen onu güvenli bir yerde saklayın.

Son olarak, bir Kilit Açma Düzeni belirlemeniz istenecektir, ayarlandıktan sonra bu, parolaya alternatif olarak kullanılabilir. Onaylamak için aynı deseni tekrarlamadan önce en az 4 nokta boyunca bir çizgiyi tıklayın ve sürükleyin .

b2JBaSEa3GQtCqMeqyTrG9WrikD2kUoSww

Kurulum sihirbazı

Kilit açma düzeninizi oluşturduktan sonra kurulum sihirbazı başlayacaktır. Bu, DVR’ın temel işlevlerini kurmanın en kolay yoludur, dolayısıyla kurulum sihirbazını buradan takip edeceğiz.

1) İlk sayfa, DVR’nize kaç tane IP kamera eklenebileceği hakkında bazı temel sistem bilgilerini gösterir. Çoğu DVR en az 2 IP kamerayı kabul edebilir, ancak bu kılavuzun amacı doğrultusunda bunu tamamen analog bir sistem olarak ele alacağız. Uygula’yı tıklayın .

2) Ardından istediğiniz dili seçin ve Uygula’ya basın .

3) Sihirbazı her seferinde görmek istiyorsanız Cihaz Başladığında Sihirbazı Başlat kutusunu işaretli bırakın, sihirbazı tekrar görmek istemiyorsanız kutunun işaretini kaldırın ve ardından Uygula’ya basın .

4) Gösterilen saat doğru değilse buradan güncellenebilir. İlgili bilgi için kutuya tıklayın, yeni bir tarih ve saat girmenize veya saat dilimini veya tarih formatını değiştirmenize izin verecektir.

d22BVpvRE1NNOfZpAPRoFQhp2YkqCZnmcQ

5) Bir sonraki ekran ağ ayarlarınız içindir. Buradaki en basit seçenek, DVR’nize ağınız için doğru ayarları otomatik olarak ataması talimatını verecek olan DHCP’yi Etkinleştir kutusunu işaretlemektir. Ağ oluşturma konusunda kendinize daha güveniyorsanız, ağ ayarlarını manuel olarak atayabilirsiniz ancak çoğu kullanıcı için DHCP’yi etkinleştirmek yeterlidir.

6) Sonraki, Uzaktan Görüntüleme  kurulumudur. Bu, kameralarınızı bir telefon veya tablette görüntüleyebilmek istiyorsanız içindir . Bu, yapmak istediğiniz bir şeyse, Etkinleştir kutusunu işaretleyin ve bu kılavuzu izleyin , aksi takdirde kutuyu boş bırakıp İleri’ye basabilirsiniz.

7) Bir sonraki sayfa size daha fazla ağ ayarı gösterecek, çoğu kullanıcı için bunların tümü göz ardı edilebilir, bu nedenle İleri ‘yi tıklamanız yeterlidir .

8) DVR’nizde kurulu bir Sabit Diskiniz yoksa sonraki sayfa atlanabilir. Yüklü bir Sabit Sürücünüz varsa , aygıtın solundaki kutuyu işaretleyerek Sabit Sürücünüzü seçmeniz ve ardından Başlat’ı tıklamanız gerekir . Durum’un Başlatılıyor olarak değiştiğini göreceksiniz, durum Normal’i gösterene kadar bekleyin ve ardından İleri’ye basın.

PKqEpPb4QBfDuoO08EAVTJ7e5n7W7Vuf1g

9) Çoğu kullanıcı bir sonraki sayfayı atlayabilir, bu yalnızca DVR’nize herhangi bir IP kamera eklemeyi planlıyorsanız geçerlidir, bu nedenle bu kılavuzun amaçları doğrultusunda tekrar İleri’ye basacağız.

10) Sihirbazdaki son adım, bazı temel kayıt ayarlarını yapmanızı sağlar. Kameralarınızın her zaman kayıt yapmasını istiyorsanız Sürekli’nin yanındaki dişli simgesine tıklayın , yalnızca önlerinde bir şey hareket ettiğinde kayıt yapmalarını istiyorsanız Hareket Algılama’nın yanındaki dişli simgesine basabilirsiniz .

xyG1ryAz6NxWWAmX7E Cqes q o6lyRm4Q

Bitir’e basın , DVR’ın ana sayfasına geri döneceksiniz ve kameralarınızdan canlı yayını göreceksiniz.

Ek Adımlar

Kurulumu tamamladıktan sonra NVR’nizin düzenli aralıklarla sesli bir bip sesi çıkardığını görebilirsiniz. Bunlar, sistemde sabit disk bulunmaması veya internete bağlı olmaması gibi bir dizi şeyi gösterebilir. Bunlar bir arıza olup olmadığını belirtmek için yararlı olabilir, ancak gereksiz de olabilirler, örneğin, DVR’nizi internete bağlamamayı seçerseniz, sistemin internete bağlı olmadığı konusunda sizi uyaran sistem çok iyi değildir. kullanışlı. Sonuç olarak yapabileceğimiz, sesli bip seslerini kapatmaktır.

1) Kameralarınız için canlı görüntüyü izlerken sağ tıklayın ve Menü öğesini seçin .

Kx5Zlk7tJij2LBWrV1vh385

2) Parolanızı veya kilit açma düzeninizi girin ve ardından Yapılandırma > İstisnalar’a gidin

3) İstisna Türünü Tümü olarak değiştirin, Sesli Uyarı kutusunun boş olduğundan emin olun ve Uygula’ya basın .

GUI 4.0

UHAHeebO2IQydkj0b8pvT5dgyQZphnU6JA

Dil

Ayarlanması gereken ilk şey sistemin dilidir. Sistemden İngilizce olarak çıkmak isterseniz Exit’e basın , aksi takdirde açılır menüden istediğiniz dili seçin ve Apply’a ve ardından Exit’e basın.

Dilinizi seçtikten sonra aşağıdaki resme benzer bir mesaj görebilirsiniz:

Bu mesajı görmeniz, sistemin seçtiğiniz monitöre daha iyi uyan farklı bir çözünürlükte çıkış sağlayabileceği anlamına gelir. Devam etmek için Evet’e basın .

şifreler

Bir sonraki adım, şifrenizin oluşturulması ve gelecekte şifrenin unutulması durumunda şifrenizi sıfırlayabileceğinizden emin olmaktır.

Oluştur  ve Onayla  kutularına istediğiniz parolayı girin . Aynı parolayı Kanal Varsayılanı kutusunda da kullanmanızı öneririz. Ekranın ortasında gördüğünüz üç seçenek, Ayrılmış E-posta Ayarları, Dışa Aktarma GUID’i ve Güvenlik Sorusu Yapılandırması, ileride unutursanız parolanızı sıfırlamak için çeşitli yöntemlerle ilgilidir. Parolanın unutulması ihtimaline karşı üç seçeneği de etkin durumda bırakmanızı önemle tavsiye ederiz. Son olarak Tamam’a basın .

Bir sonraki sayfada bir e-posta adresi girmeniz istenecektir .

Bundan sonra GUID Dışa Aktarma sayfası olacaktır. Bu noktada , USB bağlantı noktalarından birine bir USB bellek çubuğu takmanız gerekir . Cihaz Adı ​​menüsünden cihazı seçin ve Dışa Aktar’a basın . Dosyanın dışa aktarıldığına dair onay gördüğünüzde Geri düğmesine basın .

dF6K69b5 w1N1TdogFkEIbWmaqU2fizjnQ

Sırada güvenlik soruları var . Mevcut seçenekler arasından 3 soru seçin ve Tamam’ı tıklamadan önce her soru için seçtiğiniz yanıtı girin .

Son adım, bir kilit açma modeli oluşturmaktır . Deseni doğrulamak için tekrarlamadan önce en az 4 noktayı birleştiren  bir çizgi çizin .

Kurulum sihirbazı

Kilit açma düzeninizi oluşturduktan sonra kurulum sihirbazı başlayacaktır. Bu, DVR’ın temel işlevlerini kurmanın en kolay yoludur, dolayısıyla kurulum sihirbazını buradan takip edeceğiz.

1) Öncelikle sistem üzerinde tarih ve saati ayarlıyoruz. Saat diliminizi seçin ve tarih ve saatin doğru olduğunu kontrol edin. Değiştirilmeleri gerekiyorsa, değişikliği yapma seçeneğinin açılacağı her bölüm için kutuya tıklayabilirsiniz.

2) Bir sonraki ekran ağ ayarlarınız içindir. Buradaki en basit seçenek, DVR’nize ağınız için doğru ayarları otomatik olarak ataması talimatını verecek olan DHCP’yi Etkinleştir kutusunu işaretlemektir. Ağ oluşturma konusunda kendinize daha güveniyorsanız, ağ ayarlarını manuel olarak atayabilirsiniz ancak çoğu kullanıcı için DHCP’yi etkinleştirmek yeterlidir.

3) DVR’nizde kurulu bir Sabit Diskiniz yoksa sonraki sayfa atlanabilir. Yüklü bir Sabit Sürücünüz varsa , aygıtın solundaki kutuyu işaretleyerek Sabit Sürücünüzü seçmeniz ve ardından Başlat’ı tıklamanız gerekir . Durum’un Başlatılıyor olarak değiştiğini göreceksiniz, durum Normal’i gösterene kadar bekleyin ve ardından İleri’ye basın.

4) Çoğu kullanıcı bir sonraki sayfayı atlayabilir, bu yalnızca DVR’nize herhangi bir IP kamera eklemeyi planlıyorsanız geçerlidir, bu nedenle bu kılavuzun amaçları doğrultusunda bunu tamamen analog bir sistem olarak ele alacağız ve tekrar İleri’ye basacağız.

5) Sonraki, Uzaktan Görüntüleme  kurulumudur. Bu, kameralarınızı bir telefon veya tablette görüntüleyebilmek istiyorsanız içindir . Bu, yapmak istediğiniz bir şeyse, Etkinleştir kutusunu işaretleyin ve bu kılavuzu izleyin , aksi takdirde kutuyu boş bırakıp İleri’ye basabilirsiniz.

6) Son sayfa size şifrenizi değiştirme seçeneği sunar. Parolanızı değiştirmek isterseniz, Yeni Yönetici Parolası’nın yanındaki kutuyu işaretleyebilirsiniz, ancak ayarlamış olduğunuz paroladan memnunsanız Bitir’i tıklamanız yeterlidir .

Ek Adımlar

Kurulumu tamamladıktan sonra NVR’nizin düzenli aralıklarla sesli bir bip sesi çıkardığını görebilirsiniz. Bunlar, sistemde sabit disk bulunmaması veya internete bağlı olmaması gibi bir dizi şeyi gösterebilir. Bunlar bir arıza olup olmadığını belirtmek için yararlı olabilir, ancak gereksiz de olabilirler, örneğin, DVR’nizi internete bağlamamayı seçerseniz, sistemin internete bağlı olmadığı konusunda sizi uyaran sistem çok iyi değildir. kullanışlı. Sonuç olarak yapabileceğimiz, sesli bip seslerini kapatmaktır.

1) Ekranın üst kısmındaki menü simgeleri sırasını göstermek için sağ tıklayın  . Dişli simgesine tıklayarak ayarlar menüsünü açın .

2) Olay  > Normal Olay > İstisna’ya gidin .

3) İstisna Türünü Tümü olarak değiştirin, Sesli Uyarı  kutusunun boş  olduğundan emin olun ve Uygula’ya basın .

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.