H.264 Ağ DVR Nasıl Sıfırlanır - DVR Destek | Türkiyenin Güvenlik Destek Sitesi

H.264 Ağ DVR Nasıl Sıfırlanır

H.264 DVR’nin şifresini kaybettiniz ve nasıl kurtaracağınızı bilmiyor musunuz?

Bazı genel DVR’ler genellikle şifrelerini nasıl sıfırlayacaklarına dair talimatlarla bile gelmez, ancak endişelenmeyin, bu makalede H.264 ağ DVR’larını nasıl sıfırlayacağınızı öğreneceksiniz . Öyleyse okumaya devam edin ..

DVR Girişi

Ben bazı yöntemlerin bahsedeceğiz h.264 ağ sıfırlama kullanılır çoğu H.264 DVR lar ancak piyasa ve bir modelden diğerine değişebilir şifresini sıfırlamak için yolda DVR markaların binlercesi var.

Bir h.264 ağ sıfırlaması için ilk öneri, özellikle Samsung, Bosch, Panasonic, vb. Gibi tanınmış bir DVR DVR’a sahipseniz, ekipmanın kılavuzunu okumak veya DVR’ın bayisine başvurmaktır.

Ancak bazen bilinmeyen bir markaya sahip bir DVR’niz vardır ve el kitabı veya teknik destek numarası yoktur.

Müşteri servisiSamsung, Bosch ve Pelco gibi tanınmış markaların teknik destek ekibi var

Şanssızsanız ve genel bir H 264 DVR şifresini kaybettiyseniz, sorunu aşmanın bazı yollarını listeleyeceğim, hangisinin sizin için işe yarayacağını kontrol edeceğim.

İşte kayıp bir paroladan kurtarmanın yolları.

1. DVR fabrika varsayılan şifresini
kullanın 2. Bir DVR şifre üreticisi kullanın
3. Aygıt yazılımını güncelleyin ve DVR’ı sıfırlayın
4. Pili çıkararak
DVR’ı sıfırlayın 5. Atlayıcılarla DVR fiziksel sıfırlama
6. Telnet kullanarak şifre dosyasını silin

Açıktır, ancak DVR varsayılan şifresini kullanmaya çalışmak h.264 ağ sıfırlama şifresi kurtarma girişiminde ilk şey olmalıdır, çünkü birçok durumda orijinal DVR şifresi hiç değiştirilmemiştir.

DVR üreticisinin kılavuzunu veya belirli DVR modelleri için bir şifre listesini kontrol edin, en yaygın markalar Swann, Voyager ve Dahua’dır.

Farklı üreticiler için DVR varsayılan şifresiyle aşağıdaki tabloya bakın. Belki de DVR’niz buradadır…

DVR Kullanıcı Parola
Alphadigi yönetici 0
AVTECH yönetici yönetici
BSC yönetici 666666
POLİS yönetici <boş>
Citrox yönetici <boş>
Dahua yönetici yönetici
DK Seg yönetici <boş>
Citrox yönetici <boş>
DSS yönetici 888888
Everfocus yönetici 11111111
Foscam yönetici <boş>
FVN yönetici 123456
HDL yönetici 12345
Hikvision yönetici 12345
Ivio yönetici <boş>
Multitoc yönetici 88888888
Çoklu görüntüleme yönetici <boş>
Pelco yönetici 0
Pentaxxy yönetici 86244455
Posonic yönetici <boş>
Posonic yönetici 888888
Posonic yönetici 111111
Posonic yönetici 666666
Posonic aa 11
Posonic misafir <boş>
Posonic misafir 888888
Posonic kullanıcı 666666
RG yönetici <boş>
Sagemcom yönetici yönetici
Kamera Göster yönetici 0
Stillus yönetici 666666
Venedik yönetici 123456
Ventura yönetici 666666
VioStor yönetici yönetici
Voyager yönetici 519070
Yoko yönetici 11111111

 

2. DVR şifre üreticisi

 

Yönetici erişimine izin vermek için bazı DVR’ler için parola oluşturabilen yazılımlar vardır, yeni parolayı almak için DVR’nizde görünen geçerli tarihi girmeniz ve Tamam’ı tıklamanız yeterlidir.

Birkaç şirket markasız Çin DVR’leri satın alır ve kendi markalarını koyar, böylece ekipmanı açtığınızda DVR menüsünün aynı çipi kullandıkları için genel DVR’ler tarafından kullanılanlara benzer olduğunu görebilirsiniz.

Bu tür sıfırlamayı kabul ettiği bilinen DVR’ler Luxvision 5716, 6008T-EL, HA-1648, CP-Plus, Citrox, BB-4CH, Sansco, Kare ve “H.264 ağı, H.264 gibi diğer genel markalardır. DVR ”vb.

DVR’nizin resimdeki gibi bir oturum açma ekranı varsa, muhtemelen DVR şifre oluşturucu ile çalışan çipi kullanır .

DVR'a giriş yapın

DVR’ı bilgisayara bağlamanıza gerek yoktur, sadece bilgisayarınızda yazılımı çalıştırın, tarih ve saati görmek için DVR ekranına bakın ve şifre üretici yazılımında kullanın.

DVR tarih ve saati

DVR şifre üreticilerinin yalnızca belirli çip modelleriyle çalışacağını ve açıkça piyasadaki tüm modeller için uygun olmadığını unutmayın.

HiSilicon DVR şifre üreticisi

Chip Hisilicon

DVR’nizde Hisilicon tarafından üretilen dahili çip varsa, DVR şifre üreticisinin üretildiği modele ve yıla bağlı olarak çalışması büyük bir olasılıktır. Aşağıdaki tabloya bakın:

DVR’nizin içinde belirli işlevlerden sorumlu çipler vardır. Bu çipleri kullanan bazı DVR modellerini gösteren aşağıdaki tabloya bakın.

DVR çipleri

 DVR şifre üreticinin bu çip ile çalışan 3 versiyonu vardır, her birini DVR’nizi sıfırlamak için deneyebilirsiniz.

DVR’nizde bu çiplerden biri varsa, sorununuz çözülmüştür. DVR şifre oluşturucularını indirmek için aşağıdaki bağlantılara tıklamanız yeterlidir.

HiSilicon DVR şifre oluşturucu nasıl kullanılır

 

Aşağıdaki resim, bu yazılımın nasıl kullanılacağına dair bir örnek gösterir, DVR’nizde gördüğünüz yılı ay ve günü (YYYYAAGG) yazın.

Misal. İçin 2017/07/26   Türü: 20170726

Hisilicon DVR şifre üreticisi

Aşağıda, DVR’a yazılması gereken yazılım tarafından oluşturulan bir şifre örneği verilmiştir, benzersizdir ve yalnızca o gün için geçerlidir.

DVR şifre üreticisi örneği

ÖNEMLİ: Bu tür bir şifre üretici yazılımı, Hisilicon tarafından üretilen dahili bir çip kullanan DVR modelleriyle çalışır.

 

Dahua DVR şifre üreticisi

 

DVR’niz Dahua ise veya bu üreticiye dayalı bir modelse, Dahua şifre üreticisi sizin için çalışabilir. Sadece indirin ve test edin.

Dahua DVR şifre oluşturucu nasıl kullanılır

Aşağıdaki resimler Dahua şifre oluşturucunun kullanımına bir örnek gösterir, DVR’da gördüğünüz yılı ay ve günü (YYYYAAGG) yazın.

Dahua DVR şifre üreticisi

Dahua Password generator sonucu

DVR tarihini girdikten sonra, ” Şifre Oluştur ” a tıklayın ve ” ŞİFRE ” penceresinde oluşturulan şifreyi göreceksiniz. Bunu cihazınızda test edin.

Yıllar geçtikçe DVR’ler tarafından kullanılan çiplerin değişebileceğini ve tüm durumlarda çalışacağına dair bir garanti olmadığını unutmayın.

Bu yöntemi denediyseniz ancak işe yaramadıysa, şu makalede ek bilgi bulabilirsiniz: Dahua DVR yönetici şifresi nasıl sıfırlanır.

H.264 DVR şifre üreticisi

DVR’nin bilinmeyen bir markaya sahip olduğu durumlar vardır, bu, bir markasız üretilen ve örneğin H.264 DVR gibi bir isim kullanan üçüncü şahıslara satılan Çin modellerinde çok fazla olur .

H.264’ün gerçekten bir marka olmadığını, yalnızca bir sıkıştırma algoritmasının adı olduğunu unutmayın. Makalede daha fazlasını okuyun: CCTV codec bileşeni nasıl çalışır?

H.264 DVR şifre oluşturucu nasıl kullanılır

 

Aşağıdaki resimler H.264 şifre oluşturucunun kullanımına bir örnek göstermektedir, DVR’nizde gördüğünüz tarihi seçin.

H264 DVR şifre üreticisi

H264 Şifre oluşturucu

Önemli: DVR’nizin H.264 DVR veya benzer biradla adlandırılmışolması, yukarıda açıklandığı gibi yazılımın çalışacağını garanti etmez, bu, müşterilere yeniden satmak için markasız bir Çin DVR satın alan distribütör tarafından verilen genel bir addır. .

Her iki durumda da, H 264 şifre oluşturucuyu kullanmayı deneyebilir ve sahip olduğunuz DVR modeli için çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz.

 

Excel DVR şifre üreticisi

 

DVR’ler için şifreler oluşturabilen bir Excel hesap tablosu da vardır, aynı şekilde çalışır, sadece geçerli tarihi girin ve sarı hücrede sonuca bakın, yalnızca 2000 yılından sonraki tarihler için çalışır.

Excel DVR şifre üreticisi

Resmi büyütmek için tıklayın

Yeşil hücrelere tarihi girin ve şifreyi almak için enter tuşuna basın

3. Firmware güncellemesiyle DVR sıfırlama

DVR’ler, dahili bir işletim sistemine sahip olan ve şifre ile korunabilen ekipmandır. Bu işletim sistemine Linux denir.

Üretici, müşterilerin daha iyi güvenlik ve yeni özellikler için ekipmanı güncelleyebilmesi için aygıt yazılımı sağlar , çoğu durumda bu güncellemeler mevcut parolayı silmez veya DVR’ı sıfırlamaz, ancak bazı nadir durumlarda aygıt yazılımı güncellemesi fabrika varsayılanına sıfırlanabilir.

Üreticinin bu seçeneği mevcutsa, bir web sitesinden bir dosya indirebilir ve onu DVR’a bağlanması gereken bir kalem sürücüye koyabilirsiniz, ekipmanı yeniden başlattıktan sonra, kalem sürücünün içeriğini okuyacak, aygıt yazılımını güncelleyecek ve sıfırlayacaktır. fabrika varsayılanı parolası.

Kalem sürücüdeki aygıt yazılımı

Bu alternatifi burada tanımlıyorum çünkü var, ancak bu şekilde çalışan bir DVR bulmanın gerçekten nadir olduğunu söylemeliyim. Ayrıca üreticiden özel aygıt yazılımını istemeniz veya teknik desteğe başvurmanız gerekir.

 

4. Pili çıkararak DVR sıfırlama

 

Bazı DVR modelleri , pili birkaç dakikalığına çıkararak saati fabrika ayarlarına sıfırlamanıza izin verir . Bu prosedür bazı eski Dahua DVR modelleri ve Z modu DVR için çalışır.

Pil çıkarma süresi değişebilir, bazı teknisyenler bazen kartın DVR’nin saatini tamamen boşaltması ve sıfırlaması için 6 dakikaya kadar beklemenin gerekli olduğunu bildirmektedir .

Aşağıdaki resimde gösterilen DVR’den pili çıkarın:

DVR dahili bataryası

Olan şey, DVR’nin pilinin bir süre bitmesi ve örneğin 1/1/2000 gibi fabrika varsayılan tarihine geri dönmesidir , böylece bu tarihe dayalı olarak yeni parolalar oluşturmak için DVR parola oluşturucuyu kullanabilirsiniz.

Eski DVR tarihi

Parolayı kullanmaya başlamadan önce saatin eski tarihe döndüğünden emin olun.

DVR’ı sıfırladıktan sonra, her model için de değişen orijinal parolayı girin, eski  Dahua DVR’ler için parola ” 000000 ” olabilir

5. Bir atlama teli kullanarak DVR sıfırlama

Bu tür bir sıfırlama için, ekipmanı açmak ve iki belirli pinin kontaklarını fiziksel olarak kapatmak gerekir. Bu , DVR sıfırlaması için bazı atlama telleri olan bazı Swann DVR modelleri için çalışır  .

AVTech DVR’lerdeki gibi diğer durumlarda , pilin kontağını kapatarak DVR’ı fabrika varsayılanına sıfırlamak mümkündür.

Atlama telleri kullanarak DVR sıfırlama örneğine bakın

Çıkarılabilir pilli DVR’ler

Bazı modeller, pili çıkarıp kontakları yaklaşık 2 dakika kapatarak bu sıfırlamaya izin verir. Aşağıdaki resme bakın:

H264 DVR Şifresi Nasıl Sıfırlanır

Bu yöntem bazı eski Swann DVR modellerinde çalışır ve sıfırlamadan sonra fabrika varsayılan şifresi 123456’dır .

Sabit pilli DVR’ler

 

Bu prosedür , sabit sarı bataryalı bazı DVR’lerde çalışır ve fabrika varsayılan şifresi modeller arasında değişebilir. (önceki tabloya bakın)

DVR Intelbrás bateria soldada

Bu tip batarya karta sabitlenmiştir. Ucu pil tutucunun üstünde ve diğer ucu altta olacak şekilde cımbız kullanın, DVR’ı sıfırlamak için kontağı yaklaşık 1 ila 2 dakika kapatın.

Buradaki fikir, prosedürü uygulamaktır, böylece tarih 01/01/2000’e geri döner, böylece şifreleri daha önce gördüğünüz tabloya göre girmeye çalışırsınız.

ÖNEMLİ: DVR sıfırlama işlemi sırasında meydana gelebilecek hasarlardan sorumlu değilim, bu prosedürün riski size aittir.

AVTECH DVR’lerin eski modelleri , ekipman panosunun belirli pinleri kapatılarak sıfırlanabilir.

DVR Kapalı olduğunda, şu adımları izleyin:

1. Bir cımbızla pimler arasındaki teması
kapatın 2. DVR’ı açın ve bir bip sesi duyana kadar bekleyin.
3. DVR hala açıkken cımbızları çıkarın
4. DVR yeniden başlayana kadar bekleyin
5. Oturum açmak için yönetici / kullanıcı adı ve şifreyi kullanın

Kapatılacak pimler bir modelden diğerine değişiklik gösterir, ancak genellikle TP terminolojisine ve ardından bir sayıya sahiptir, örneğin aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi TP2-TP3 veya TP4-TP5 :

DVR AVTECH AV792D-D

DVR AVTECH'i sıfırla

AVTECH AVC-704H Atlama Teli

DVR AVTECH

AVTECH AVC-706H Atlama Teli

DVR AVTECH

Sıfırlamadan sonra fabrika varsayılan kullanıcı ve parolasını kullanın: admin / admin

AVTECH’ten başka bir modeliniz varsa , çoğu durumda TP2 – TP3 veya TP4 – T5 olan bu pimleri arayın , sıfırlama prosedürü basit ve hızlıdır, sadece açıklanan adımları izleyin.

 

Swann DVR’leri sıfırlama

 

Bazı Swann DVR modellerinde, şifreyi sıfırlamak için fiziksel bir atlama kablosu bulunur, bu, kart üzerinde açıkça işaretlenmiştir (PASS-CLR)

DVR’ı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin

1. Cımbızla atlama tellerini
kapatın 2. Gücü açın ve DVR’nin başlatılmasını bekleyin
3. DVR başlar ve bir oturum açma ekranı gösterir
4. Oturum açmak için yönetici / yönetici kullanıcı adı ve şifresini kullanın

DVR Swann Jumper

Swann DVR 4500 ve 4500,4900,805o ve 8075 gibi benzer modellerin fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanacağı hakkında bilgi arıyorsanız şu makaleyi okuyun: Swann DVR şifre sıfırlama

6. Telnet kullanarak DVR sıfırlama

Daha önce bahsettiğim gibi, bir DVR bir Linux işletim sistemine sahiptir ve bazı modellerde bu sisteme erişmenin ve hesabı temsil eden ve erişim şifresini içeren dosyayı silmenin bir yolu vardır.

Bu işlem, standart bir XC3511 şifresiyle Telnet bağlantısını kabul eden Çinli bir şirket tarafından üretilen bir yongaya sahip DVR’lerde çalışır . Bu yongaya sahip olduğu bilinen bazı modeller H264 DVR’lerdir :

DVR’niz aşağıdaki gibi bir giriş ekranına sahipse, telnet üzerinden bağlantıyı kabul eden bu tip çipi kullandığını gösterir , marka ne olursa olsun, dahili çip aynı üreticiye aittir.

Çin yonga setli DVR

Aşağıda, bu tür bir yongaya sahip bir DVR’nin oturum açma ekranının başka bir örneği bulunmaktadır. Menünün sol tarafında “NetSurveillance” kelimesini görebilirsiniz.

Genel H264 DVR ekranı

Şifreyi sıfırlamak için, bilgisayarınızı DVR ile aynı ağa bağlamalı ve prosedürü başlatmalısınız. Doğrudan DVR’dan bilgisayarınıza bağlanabilir veya bir yönlendirici kullanabilirsiniz.

Seçenek 1: Ağ kablosuyla (UTP) DVR’den bilgisayara doğrudan

Bilgisayar ve H264 DVR doğrudan bağlı

Seçenek 2: DVR’ı bilgisayara yönlendirici üzerinden bağlama

Yönlendirici

Fiziksel bağlantının iyi olduğundan ve cihazların aynı ağın IP’lerini kullandığından emin olun, bu örnekte olduğu gibi IP’leri 192.168.1.1 ve 192.168.1.2 , bilgisayardan bilgisayara komut göndermek için artık bir telnet yazılımı kullanmak gereklidir . DVR.

Windows’ta , çalıştırma pencerelerini başlatmak için klavyede Windows tuşu + R’ye basın ve şunu yazın: “CMD”. Ayrıntılar için aşağıdaki resme bakın:

Windows artı R

Windows CMD

Bu komut penceresi DVR ile iletişim kurabileceğinden kullanıcı adı ve şifre sorarak yanıt verecek ve daha sonra bu bilgileri girdikten sonra işletim sistemine erişebilecek ve dizinlerdeki ve klasörlerdeki dosyaları görüntüleyebileceksiniz. ve onları da kaldırın.

Aşağıdaki resim örneğinde gösterildiği gibi işlem türü “telnet <DVR’nizin IP’si>” ni başlatmak için:

Telnet Windows

Bağlantıdan sonra bir kullanıcı ve parola istenir, LocalHost oturum açma bilgileriyle birlikte aşağıda gösterilen ekran görünecektir : ve Parola

LocalHost oturum açma türü için: root

Parola türü için: xc3511

Telnet DVR 01

İşletim sistemi (sürümünü gösterir aşağıdaki resimde, gösterildiği gibi bir ekran göreceksiniz BusyBox v1.1.2 ) ve (bir hoş geldiniz mesajı Tech Monitor Hoş Geldiniz )

Telnet DVR 02

Bu noktada, Linux işletim sistemine zaten erişiminiz vardır ve dizinleri (klasörleri) okumak için komutlar girebilir, bu dizinleri girebilir ve dosyaları silebilirsiniz.

Komutlar:

ls: Dizini listeleyin

cd: Dizine girin

rm: Dosyayı kaldır

Aşağıdaki komut sırasını izleyin (tırnak işaretleri olmadan) Dizinin (klasör) içeriğini okumak için
” ls ” komutunu girin

Mavi renkte birkaç dizin (klasör) olduğunu unutmayın
Bir sonraki adımda mnt dizinine gireceğiz

Telnet DVR 03

Mnt  dizinine girmek için “cd mnt” yazın

Dizinin içeriğini okumak için “ls” yazın

Mnt dahil olmak üzere birçok dizin olduğunu unutmayın.

Telnet DVR 04

Mtd dizinine girmek için “cd mtd” yazın

Dizine girmek için “ls” yazın

Mtd dahil birçok dizin olduğunu unutmayın.

Hesap dosyasını kaldıracaksınız

Telnet DVR 05

Dosyayı kaldırmak için “rm Account1” yazın

Sistem, onay istemeden dosyayı kaldıracaktır.

Telnet DVR 05

Son değerlendirme

 

Kayıp şifre sorununu çözmeye çalışmanın bazı yolları, sizin için işe yarayan yöntemlerden herhangi biri varsa, lütfen başkalarına yardımcı olmak için yorumunuzu aşağıya bırakın.

Sorunu çözen başka bir deneyiminiz varsa, bilginizi başkalarıyla paylaşmak için yorumunuzu da bırakın,

Hala sorun yaşıyorsanız ve DVR’nizin şifresini sıfırlayamıyorsanız, ekipmanı satan kişiyle iletişime geçmeyi deneyin veya yorumlarınızı burada bırakın, bazen birisi zaten aynı sorunu yaşamıştır ve çözmeye yardımcı olabilir.

Daha doğru DVR bilgileri sağlarsanız yardımcı olmak daha kolaydır.

H.264 aslında yıllar önce oluşturulmuş bir video algoritmasının (CODEC) adı olduğu için ” H.264 DVR’ımın şifresini kaybettim ” gibi şeyler söylemek kullanışlı değildir

“H.264 DVR”, düşük maliyetli piyasada bulunan binlerce DVR’nin adı olabilir ve tamamen farklı dahili yongalar kullanıyor olabilir ve bu nedenle şifreyi sıfırlamak için farklı prosedürlere sahip olabilirler.

DVR’da model hakkında başka bir şey söyleyen etiketleri arayın veya başladığında ekranda herhangi bir bilgi olup olmadığını kontrol edin.

DVR’ı açın, ilgili bilgi olan bir şey de bulabilirsiniz veya belki giriş ekranının başka bir marka tarafından kullanılanla aynı olduğunu görebilirsiniz, bu aynı üreticiye ait dahili bir yongaya sahip olduklarını gösterebilir. Daha fazla bilgi daha iyidir.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.