Bilişim TeknolojiDVR Nasıl Yapılır

Güvenlik Kamerası TV’de Nasıl İzlenir?

IP güvenlik kameraları mobil cihazlarda, bilgisayarlarda veya web tarayıcılarında görüntüleyebileceğinizi biliyoruz. Peki, bu kameraları TV’de izlemeye ne dersiniz?


IP kamerayı kablosuz olarak televizyonumda yayınlayabilir miyim? Bir uygulama indirmek zorundayım mı? CCTV kameralarımı televizyonda görüntüleyebilir miyim? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için bir araya getirdik.


IP Kameralarımı TV’de İzleyebilir miyim?
Evet. Kamera sisteminiz bir  içeriyorsa, NVR’yi bir portu veya portu üzerinden TV’nize bağlamak oldukça kolaydır. Ancak, NVR olmadan TV’de IP kamera akışı yapmak kolay olmayabilir.

TV veya ’de IP Kamera Nasıl İzlenir?

Çözüm 1: IP Kamera-HDMI Dönüştürücü / Kod Çözücü
NetcamViewer Monitor adı verilen bir cihaz herhangi bir IP güvenlik kamerasını TV’nize ya da monitörünüze kolayca aktarabileceğini iddia ediyor. IP kameralarını ethernet kablosuyla bu cihaza takabilir ve TV HDMI portuna bağlayabilir, kanalı TV seyretmek veya IP kamera video yayınlarını kontrol etmek için değiştirebilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak MPEG, MJPEG veya H.264 olarak görülen videoların akışını, TV’de yayınlanabilecek biçimde dönüştürmek için IP-kamera-HDMI dönüştürücüsü kullanılabilir.

Çözüm 2: Yöntemi
Bir masaüstü bilgisayarda PC’ye DLNA sunucusu kurarak, DLNA uyumlu TV’de IP videolar görüntülenebilir.
IP kameraların standart modern bir televizyonda izlenebilmesi için kameranın RSTP / RTP üzerinden veri aktarımı yapabilmesi ve PC’nin IP kameraları ve DLHA özellikli TV’yi bağlayan bir köprü görevi görmesi gerekir.

Çözüm 3: Google Chromecast veya
Kabloları doğrudan TV’nize götürmek istemediğinizde, Google Chromecast veya Apple TV mükemmel bir alternatif olabilir. Örneğin bir TV’de IP kamera videolarını görüntülemek için mobil uygulamalardan gelen video akışlarını yansıtmak için Apple TV’yi kullanabilirsiniz.

Çözüm 4: Akıllı TV’de Akış Uygulamaları
IP kamera izleme uygulamalarını Android TV’nizde, , gibi Smart TV’lerde indirebilirsiniz.

CCTV Kameralarını DVR olmadan TV’ye Bağlama
Birçok kullanıcı video çekimini bir DVR / NVR’ye kaydetmek yerine, sadece IP kamera canlı videolarını bir TV veya monitörde görüntülemek ister. Örneğin Akıllı TV, Samsung Smart TV veya LG Smart TV üzerinden video akışlarını nasıl izleyebilirsiniz? CCTV kamerayı TV’ye bağlamak oldukça kolaydır, çünkü  kameralar kompozit bir RCA video girişi olan TV’lerle uyumlu bir analog / kompozit video sinyali iletirler. Bu nedenle, CCTV kameraları önceden hazırlanmış Siamese kablosuyla doğrudan bağlanabilir ve daha sonra BNC’den RCA’ya bağlanabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün