Güvenlik kameralarında ses olup olmadığını nasıl anlarsınız

0 128

Her ne kadar tüm kameraları ses kayıt olanakları ile donatılmasa da, bazılarıdır. Bir güvenlik kamerasının ses kaydedip kaydetmediğini nasıl anlarsınız? Burada kameranın ses gözetimi olup olmadığını anlamanın beş yolu vardır.

1. Modeli çevrimiçi arayın

Bir kamerasının yerleşik bir mikrofonu olup olmadığını bilmek zor olabilir. Emin değilseniz bir fotoğraf çekin. Sonra Google model numarasını bulmak ve özelliklerini ve özelliklerini göreceksiniz. Aynı zamanda, Google Görseller’de ters arama yaparak benzer güvenlik kameralarını kolayca arayabilirsiniz.

2. Mikrofonu kameraya yerleştirin

Mikrofonun kendisini tespit edebileceğiniz bazı kameralar var. Genel olarak, sesleri almak için kamera muhafazasında küçük bir delik arayabilirsiniz. Kameranın ortasında bir kara delik tespit ederseniz, ses kaydınızın da olduğundan emin olabilirsiniz.

3. Görüntüleri tutun

Çoğu ülkede, ses kaydı gizliliğinizin doğrudan istilası olabilir ve ses denetimi altında olup olmadığınızı bilmek sizin hakkınızdır.  çekimini alabiliyorsanız, sesin video görüntüleri ile birlikte kaydedilip kaydedilmediğini bilmenin en iyi yolu kaydedilen videoyu almak, indirmek ve herhangi bir sesin kaydedilip kaydedilmediğini görmek için oynatmaktır.

4. hakkında bilgi

Şirketinizin BT departmanından bilgi alabilirsiniz. Birçok kamera ses kayıt özelliğini devre dışı bırakma seçeneğiyle birlikte gelir. Ancak bu çok nadir olabilir. Bu nedenle, destek ekibiyle iletişim kurduğunuzdan ve sorduğunuzdan emin olun. Bu hem özel hem de kamusal alanlar için geçerlidir.

5. Kameradan uzak durun

Belli bir mesafenin ötesinde ise, kameranın gözünde olabilirsiniz, o zaman kamera sesinizi kaydedemez. Farklı markalara göre değişir, ancak genellikle belirli bir aralıkla sınırlıdır. Dolayısıyla, bir şey hakkında konuşmanız veya gözetim altında paylaşmak istemediğiniz bir şey duymanız gerekiyorsa, biraz uzaklaşın.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More