En İyi Ücretsiz Kamera İzleme CMS Yazılımı, Hemen İndirin!

2 7.101

Farklı markalardan DVR, NVR ve kameraları tek platformdan yönetebileceğiniz ücretsiz CMS yazılımını şimdi indirin!

CMS merkezi izleme istasyonu veya merkezi izleme yazılımının kısaltmasıdır. CMS yazılımı, kullanıcıların tüm video gözetim cihazlarını bir bilgisayardan yönetmelerine olanak tanıyan merkezi bir izleme çözümü sunar. Bugün, size sağlam işlevler sunan, büyük bir uyumluluğa sahip olan, en popüler CMS yazılımlarından bazılarını önereceğiz

Ücretsiz DVR CMS Yazılımı 64CH DVR / NVR / IPC

Bu CMS yazılımı maksimum 64 kanal video yönetimini destekleyebilir ve ticari VMS yazılımının aksine, lisans ücreti ödemenize gerek yoktur. Yazılımı indirmek için tıklayın.

1. H.264, H.265 / HEVC video sıkıştırma

Yeni CMS yazılımı, H.264 / AVI ve H.265 / HEVC kod çözme algoritmasının geleneksel H.264 ve en son video akışlarını destekler. H.264 DVR veya H.265 NVR kullanmıyor olsanız da videoyu görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

2. DVR / NVR / IPC desteği

VMS yazılımının aksine , bu CMS hem hem de video izleme cihazları ile uyumludur. H. 264 DVR, AHD / TVI / CVI DVR, DVR, NVR ve IP Kameralar dahil olmak üzere birçok donanımla çalışabilir. En önemlisi, yazılım aynı anda farklı cihazlardan gelen video sinyallerini kabul edebilir. Örneğin, hem AHD / TVI DVR’lerini hem de IP Kameralarını yönetmek için CMS’yi kullanabilirsiniz.

3. Hikvision / Dahua/ XM / ONVIF uyumlu

CMS yazılımı, Hikvision, Dahua, XM veya dünyanın diğer üreticilerinden gelen herhangi bir ONVIF uyumlu ürün gibi farklı markalardaki cihazlarla çalışmak için farklı protokollerle donatılmıştır. Örneğin, iVMS4200 / 4500 yazılımı üçüncü tarafın kameralarını destekleyemez, bu nedenle birçok kullanıcı aynı yazılımı Hikvision kameralarını ve Dahua kameralarını aynı bilgisayardan eşzamanlı olarak yönetemez. Şimdi bu CMS yazılımını kullanarak Hikvision, Dahua, Bosch, Vivotek, Honeywell gibi diğer üreticilerin kameraları veya DVR modelleri için video izleme sağlayabilirsiniz.

4. Windows XP / 7/8/10 işletim sistemi ile uyumlu

Yazılım Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10 (32 / 64bit) işletim sistemi ile uyumludur. Yazılımın kurulumu ve çalıştırılması fazladan harici kütüphane ya da genişletme gerektirmez. tamamlandıktan sonra, yazılım kullanıcı arayüzü dilini seçebilirsiniz. Yazılımın Türkçe dil desteği olduğunu da hatırlatalım.

CMS yazılımı kurulumu

Yazılımı varsayılan olarak “Süper” kullanıcı ile giriniz, şifre girmeye gerek yoktur. Oturum açtıktan sonra, hesabı değiştirebilir ve izin atayabilirsiniz. Bundan sonra yazılım, yazılım kullanıcı arayüzü dilini seçmenize izin verecektir, lütfen tercih ettiğiniz dili seçin. Sonrasında, CMS’ye cihazları ekleyebilirsiniz.

CMS yazılımının sağ alt kısmında, ana menüyü tıklattığınızda alt menü öğelerini göreceksiniz. “PTZ” ye tıklandığında, PTZ kontrol düğmelerini ve Ön ayar fonksiyon tuşlarını gösterir. “Renk” e tıklandığında, video görüntü parametresi ayarlarını gösterir. Bu sekmede görüntü parlaklığını, kontrastı, doygunluğu, beyaz dengesini değiştirebilirsiniz. “Sistem” sekmesi ise , “Aygıt Yöneticisi, Yerel Yapılandırma, Uzak Yapılandırma, Hesap, Yerel Kayıt” dahil olmak üzere sistem yapılandırma menüsünü gösterir. CMS’ye cihazlar eklemek için, alt menü listesinden “Cihaz Yöneticisi” ni tıklamanız gerekir.

Bir sonraki, yazılım, cihaz yöneticisi penceresini açar, cihazı eklememiz gereken alanı seçip, ardından “cihaz ekle” ye tıkladığımızda “Düzenle” penceresi açılır. Burada yerel cihazları arayabilir ve ardından bunları yazılıma ekleyebiliriz. DVR’ler için, yerel ağdaki bağlı DVR’leri aramaya başlamak için “IP Arama” düğmesine basmanız yeterlidir. IP kameraları veya NVR’leri eklemek isterseniz, “IP Arama” ya tıklamadan önce “Onvif Search” seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir. Otomatik aramaya ek olarak, cihazınızın IP adresini / alanını, bağlantı noktası numarasını ve hesap bilgilerini bildiğiniz sürece cihazları manuel olarak ekleyebilirsiniz.

2 Comments
  1. Çok faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz emeğinize sağlık

  2. Demir çelik profil says

    Değerli paylaşımınız için teşekkürler

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More