DVR / NVR “Sinyal Yok” Hatası Çözümü

0 355

DVR / NVR’yi bir monitöre / ekrana / TV’ye bağladıktan sonra, sinyal yok veya monitörde sadece siyah ve boş görünüyor (Referans için ekli resim),

DVR / NVR’yi bir monitöre / ekrana / TV’ye bağladıktan sonra , sinyal yok veya monitörde sadece siyah ve boş görünüyor (referansınız için ekli resim), sorunu bulmak için bazı sorun giderme işlemleri yapabilirsiniz.

mceclip0.png

mceclip1.png

mceclip2.png

 

DVR / NVR’nizin ayar panelini göstermeyen birkaç olası nedeni vardır. Sorunu çözmek için aşağıda listelenen sorun giderme ipuçlarını takip edebilirsiniz.

 

Neden 1:  DVR / Güç adaptörü yetersiz veya normal şekilde çalıştırılamıyor

Çözüm:  Lütfen denemek için aynı voltaja sahip başka bir güç adaptörü kullanın. Güç ışığı yanıyor olsa bile, lütfen güç adaptörünü de değiştirin.

 

Neden2: HDMI /  bağlantısında bazı sorunlar olabilir

Çözüm:  DVR üzerindeki HDMI bağlantı noktasını ve DVR’yi bir monitöre / ekrana / TV’ye bağlamak için HDMI kablosunu kullanıyorsanız, lütfen DVR üzerindeki VGA bağlantı noktasını deneyin ve VGA kablosunu kullanın . Bir VGA bağlantısı kullanıyorsanız, lütfen HDMI bağlantısını deneyin. Ayrıca, denemek için lütfen başka bir HDMI / VGA kablosu kullanın.

 

Neden 3: Monitör / ekran / TV’de bazı sorunlar olabilir veya DVR / ile uyumlu değildir

Çözüm:  Mümkünse, denemek için lütfen başka bir monitör / ekran / TV kullanın.

 

 

Neden 4: DVR / çözünürlüğü monitör / ekran / TV’den daha yüksek

Çözüm:  Lütfen DVR / NVR’yi aramak ve bilgisayardaki çözünürlüğünü değiştirmek için SADPTool yazılımını kullanın. DVR / NVR’nin ekran çözünürlüğü bilgisayar aracılığıyla nasıl değiştirilir?

 

Neden 5: Sabit Disk Sürücüsünde ( HDD ) bazı sorunlar olabilir

Çözüm:  DVR / üzerine bir sabit disk sürücüsü (HDD) kurduysanız, denemek için lütfen HDD’yi kaldırın. Sabit disk sürücüsü (HDD) nasıl kurulur?

 

Neden 6:  kablosunda bazı sorunlar olabilir

Çözüm:  Lütfen kablosunu DVR / NVR’ye bağlamayın. Ayrıca, lütfen herhangi bir kamera bağlamayın. DVR / NVR’yi bir güç adaptörüne ve monitöre / ekrana / TV’ye bağlamanız yeterlidir.

 

Neden 7: DVR / arızalı.

Çözüm:  Daha iyi yardım sağlayabilmemiz için lütfen ilgili satın alma bilgilerinizi veya sipariş bilgilerinizi bir ek olarak bize sağlayın.

Monitörde Tamamen Siyah iken Sistemin Ekran Çözünürlüğü Bilgisayar Üzerinden Nasıl Değiştirilir?

Amaç:  Bu talimat, DVR / NVR’dan çıkış olmadığında çözünürlüğü değiştirmek için kullanılır, bu da sistemin çıkış çözünürlüğünü yanlışlıkla değiştirmenize neden olabilir.

 

İşte sizin için adımlar:

  1. Öncelikle, lütfen DVR / NVR’nizi doğrudan bir kablosuyla ev yönlendiricinize bağlayın.
  2. Ardından, bilgisayarınızı DVR ile aynı yönlendiriciye kablolu veya kablosuz olarak bağlamanız gerekir.
  3.  DVR / NVR’nizin IP’sini aramak için lütfen bu arama aracı  SADP’yi bilgisayarınıza indirin.
    For Windows’un :  https://download.annke.com/document/Computer_Software/SADPToolV3.0.3.3.zip
    MacBook İçin:  https://download.annke.com/document/Computer_Software/SADPTool.pkg.zip
  4. İndirdikten sonra, DVR / IP’sini aramak için yenile’ye tıklayabilirsiniz. DVR / NVR’nizin IP’sini alacaksınız.HK_change_display__resolution_SADP.png
  5. Lütfen sistem IP adresini  IE tarayıcısına girin . Kullanıcı adı admin ve şifre sisteminizin şifresidir.HK_login_to_the_IE.png
  6. Oturum açtığınızda, lütfen  Yapılandırma – Sistem – Sistem Ayarları –Menü Çıkışı’na gidin ve VGA / HDMI çözünürlüğünü değiştirebilir,  listelenen tüm bu çözünürlükleri deneyebilirsiniz. Ardından sisteminiz yeniden başlatılacak ve çıktıyı alacaktır.HK_change_display_resolution_configuration.jpg

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More