Dış Mekan Güvenlik Kamera Sisteminizi Koyabileceğiniz 5 Yer - DVR Destek | Türkiyenin Güvenlik Destek Sitesi

Dış Mekan Güvenlik Kamera Sisteminizi Koyabileceğiniz 5 Yer

Dış Mekan Güvenlik Kamera Sisteminizi Koyabileceğiniz 5 Yer

Eviniz veya işyeriniz için bir dış mekan güvenlik kamera sistemi sizi, sevdiklerinizi ve mülkünüzü güvende tutmanıza yardımcı olabilir.

Bir güvenlik sisteminin caydırıcı etkisi açıktır. Bir olayın meydana gelmesi durumunda bir kamera sisteminin sağlayabileceği kanıtlar da benzer şekilde değerlidir.

Ancak en iyi dış mekan kablosuz güvenlik kamera sistemi, mümkün olduğu kadar çok şey görebilen sistemdir. Kamera kapsamını planlamak her ev için farklıdır. Ancak, planlamayı ve kurulumu biraz daha kolaylaştırmak için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Kendi ev güvenlik sistemi stratejinizi oluşturmak için bazı temel rehberlikle başlayalım. Ardından, sürece yardımcı olması için kameralarınızı yerleştirebileceğiniz bazı yaygın ve etkili yerleri listeleyeceğiz.

Dış Mekan Güvenlik Kamera Sistemi Planlaması ve Stratejisi: Başlarken

Okumaya devam edin : IP Kamera Uzaktan Erişim Nasıl Kurulur

Dış mekan güvenlik kamera sisteminizi düşünmeye başladığınızda, potansiyel kullanımlarını düşünün.

Ev güvenliği veya başka herhangi bir mülkü korumak için bir kamera sisteminin faydaları açıktır. Bir teslimat görevlisinin yaklaşıp yaklaşmadığını görmek için kamera kullanmak da isteyebilirsiniz. Veya çocuklarınızın veya evcil hayvanlarınızın yola çok yakın oynamadığından emin olmak isteyebilirsiniz.

Projenizde ilerlerken tüm bu hedefleri hesaba katın. Bu erken noktada, belirli güvenlik kameralarının sunduğu bazı özel özellikleri veya farklı işlevleri de dikkate almaya başlamalısınız :

  • Bir dış mekan kablosuz güvenlik kamera sistemi , yerleştirme için daha fazla esneklik sunar. Sadece bir güç kaynağına ve WiFi’ye bağlamanız gerekir .
  • DVR veya NVR içeren bir dış mekan güvenlik kamera sistemi , kameralarınızın gördüklerini daha sonra gözden geçirebilmenizi sağlar.
  • Gece görüşlü bir dış mekan güvenlik kamera sistemi , normal bir kameradan çok daha karanlık koşullarda olayları yakalayabilir.

Kağıt Üzerindeki Dış Mekan Güvenlik Kamera Sistemi Planınız

Dış mekan güvenlik kamera sisteminizin kurulumu da dahil olmak üzere her proje için bir şema değerlidir. Kaba bir taslakla başlamak bile ayrıntıları düşünmeye başlamayı ve konseptinizi iyileştirmeyi kolaylaştırabilir.

Bob Vila, evinizin temel bir haritasını çizmenizi önerir . Ardından, ilk adım olarak ev girişlerini ve ilgili alanları işaretleyin. Bu endişeler şunlar olabilir:

  • Pahalı aletleri veya diğer eşyaları sakladığınız bir kulübe.
  • Kazaların veya hırsızlığın sıklıkla meydana geldiği bir kavşak.
  • Bir kameranın bir engeli önlemek için çok özel bir yerleşime ihtiyaç duyduğu alanlar.

Çok sayıda kamera kapsamının gerekli olduğu yerlerde, daha fazla bilgi edinmek için büyük mülkler için en iyi güvenlik kamera sistemleri kılavuzumuza göz atın.

Birinci kat pencerelerinizi işaretlemeyi de düşünmelisiniz. Uluslararası Sertifikalı Ev Müfettişleri Birliği, hırsızların %81’inin birinci kattan girdiğini bildiriyor . Daha spesifik olarak:

  • %34’ü bir eve ön kapıdan giriyor.
  • %23’ü birinci kattaki bir pencereden erişim buluyor.
  • %22’si arka kapıyı kullanıyor.

Bu ortak giriş noktalarını planınıza dahil etmek güvenliği artırabilir.

Elinizdeki harita ile dış mekan güvenlik kameralarınızı nereye yerleştirmeye başlayacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz . Bazı ortak konumlara bakalım.

Bir evin dışına monte edilmiş bir güvenlik kamerası ön planda, arka planda evin bahçesi ve yan tarafı ile oturur.

Dış Mekan Güvenlik Kameralarınızı Nereye Kurmalısınız?

1. Ön Kapınız 

Artık hırsızların bir eve girmek için ön kapıyı kullanmalarının yaygın olduğunu biliyoruz. CNet’in işaret ettiği gibi, paket hırsızları da genellikle evinizin bu bölgesini hedef alır.

Pek çok ev için, hoş karşılansın ya da karşılanmasın tüm konuklar ve pek çok ziyaretçi ön kapıya yaklaşacaktır. Kamerayı iyi bir görüş alanına sahip bir konuma yerleştirdiğinizden emin olun, böylece hem yaklaşan hem de doğrudan kapının önünde duran insanları yakalayabilir.

Aileniz ve misafirleriniz düzenli olarak farklı bir giriş kullanıyorsa, bunu ön kapınız olarak kabul edin. İdeal olarak, tüm girişlere kamera yerleştirirsiniz.

2. Birinci Kat Pencereleriniz

Birinci kat pencereleri, hırsızlar için popüler bir seçim olduğu kadar vandallar için potansiyel olarak kolay hedeflerdir. Bunları dış mekan güvenlik kamera sistemi stratejinize dahil etmek kesinlikle işe yarayabilir.

İster çalıların arkasında olsun, ister çoğunlukla tenha bir arka bahçeye baksın, herkesin göremeyeceği şekilde gizlenmiş pencerelere çok dikkat edin. Bunlar özellikle kırma ve girme için çekici olabilir.

3. Diğer Ev Girişleri

Garajınız doğrudan evinize mi açılıyor? Bir dış kiler kapısı yoldan geçen insanlar tarafından kolayca görülebiliyor mu?

Kameralarınızın evinizin tüm girişlerinin etrafındaki etkinliği yakalayabildiğinden emin olun. Bunlar, suçlular tarafından hedef alınabilecek zayıf noktalardır.

4. Barakalar, Havuzlar ve Diğer Ek Binalar ve Yapılar

Kişisel ihtiyaçlarınız ve mülkünüzün düzeni barakalar, havuzlar ve benzeri yapılar etrafındaki kamera yerleşimini kesinlikle etkileyecektir.

Küçük bir barakada yalnızca saksı toprağı ve bahçecilik el aletleri tutuyorsanız, kamera düşük önceliğe sahip olabilir. Ancak içeride daha değerli öğeler saklıyorsanız, herhangi bir etkinliği takip etmek için bir kamera eklemek iyi olabilir.

Belki de havuzunuza her zaman göz kulak olmak veya geniş bahçenizi daha iyi korumak istiyorsunuz. Bir dış mekan güvenlik kamera sistemi tam olarak bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

5. Avlularınız ve Araba Yollarınız

Pek çok insan garaj yolunuzu kullanacak ve ön veya arka çimlerinizden geçecek.

Kameralarla, tekrar tekrar yürüyen, arabayla yanından geçen veya mülkünüzün yakınında oyalanan insanlar gibi şüpheli etkinlikler için görüntüleri kontrol edebilirsiniz.

Bunun olmasını en başta engellemek için kameraları göze çarpacak şekilde yerleştirebilirsiniz.

Güvenlik Planlarınızı Gerçeğe Dönüştürün

Bir dış mekan güvenlik kamera sistemi harika bir fikirdir, ancak sağladığı avantajlardan yararlanmaya başlamadan önce kurulması gerekir.

GW Security, her türden ev, iş yeri ve diğer mülkler için çok çeşitli güvenlik kamerası çözümlerine sahiptir.

Güvenlik sisteminizi bugün alın!

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.