CCTV DVR Bulut Sistemi Kayıt

0 1.460

Günümüzde  kamera  bulut kaydı çok yaygındır ve güvenlik kamerası kurmak isteyen herkes bu hizmeti ister.

Soru şu: bulut kayıt teknolojisine aşina mısınız?

Doğru yerdesin arkadaşım. Gözetim sistemleri için çevrimiçi IP kamera bulut depolama hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okuyun .

kameranızı buluta kaydetmeye başlamadan önce, gözetim sisteminizden ne istediğinizi emin olmak için gereklidir, konuşalım …

Öncelikle , bu çözümün avantajlarının ve dezavantajlarının ne olduğunu ve bağlantı maliyetlerini ve videolarınızın kalitesini, yerel olarak ve buluttaki gibi bu teknolojinin kullanımıyla ilgili etkileri anlamanız gerekir .

Bulut kaydı nasıl çalışır?

Basit.  kamera , Enkoder , DVR veya NVR tarafından oluşturulan videolar , İnternet’teki bir sunucuya depolandıkları yere gönderilir.

Yerel kayıt ve uzaktan (bulut) kayıt

Çalınan kayıt cihazı veya beklenmeyen bir kayıt kaybı gibi sorunları önlemek için videoların iki kez kaydedilmesi mümkündür.

İdeal olarak, internette (bulutta) sunucuda kaydedilen videoların bir kopyasını tutarken her zaman yerel kayıt cihazınız (DVR, NVR veya IP kamera) gibi birden fazla yerde kaydedilmiş videolara sahip olmalısınız .

Bir bulut kayıt servisiyle sözleşme yapın

Piyasada birkaç seçenek vardır, bazı şirketler IP kameralar ve DVR’ler gibi donanımlarını sağlarlar; böylece bulutta 7/24 kayıt yaparak evinize veya işyerinize yerleştirmelerini sağlayabilirsiniz .

Bulut kayıt sözleşmesi

Angelcam gibi şirketler için bulut kayıt servisi mevcuttur

Hangi kayıt planının sizin için en uygun olduğunu seçebilirsiniz. Sözleşme genellikle kameraların kaç gün kaydedeceğini seçmenize izin verir. 

IP kamera sayısına ve kayıt kalitesine bağlı olarak , bant genişliği gereksinimlerini karşılamak için İnternet bağlantı hızınızın artırılması gerekir.

Bulut Kayıtlı IP Kamera

Aşağıdaki şemada yerel izleme için bir yönlendiriciye ve bilgisayara bağlı olan bir IP kamera gösterilmektedir (bir CCTV izleme yazılımı kullanarak).

Yerel olarak kaydetmek için kameraya bir hafıza kartı takılabilir. Aynı zamanda videonun bir kopyası İnternet kayıt sunucusuna (bulut) gönderilir.

Aşağıdaki şemada noktalı daireler kayıt cihazlarıdır.

IP kamera bulut kaydı

Bu modelde, IP kamerada bir hafıza kartının kullanılması nedeniyle , genellikle yaklaşık 7 gün olmak üzere sınırlı bir süre için kayıt yapmak mümkündür.

Aynı bulut kayıt sunucusu için de geçerli. İmzalanan sözleşmeye göre, genellikle 7-15 gün, hatta 30 gün süren sınırlı bir kayıt süresi var. Tüm müşterinin ihtiyacına bağlı olarak.

Not: IP kamerada hafıza kartı kullanırken dikkatli olun. Kayıt kapasitesinin yanı sıra doğru yazma / okuma hızına sahip iyi kalitede bir kartınız olduğundan emin olun. Makaleyi okuyun:  için hafıza kartları.

Bulut kaydı ile DVR

Yerel kamera kaydı için bir DVR (Dijital Video Kaydedici) kullanılır, ancak videoları uzaktan kayıt ve canlı görüntüleme için İnternet üzerinden gönderebilir. Daha fazla bilgi için makaleyi okuyun:  için Dijital Video Kayıt.

Diyagrama bakın, noktalı daireler kayıt cihazlarıdır.

DVR bulut kaydı

Bir IP kamera ile karşılaştırıldığında, bir DVR’nin yerel kayıt süresi daha yüksektir  , çünkü normal bir hafıza kartından daha yüksek kapasiteye sahip dahili bir sabit disk (HD) kullanır.

Aynı 30 gün boyunca bulutta kayıt yapılırken 30 günlük yerel video kaydı için bir DVR kullanılması yaygındır . Yedekli video kaydına sahip böyle bir projenin bütçesine sahipseniz bu ideal bir durumdur.

Ancak, her zaman önemli bir ayrıntıyı hatırlayın: Yerel video kaydı (DVR’da) yüksek kalitede olmalıdır ; buluttaki kayıt, tüm trafiği İnternet’ten bazen gönderme zorunluluğu nedeniyle, düşük bir video kalitesine sahip olacaktır. yüksek çözünürlüklü video kaydetmek mümkün

Elbette IP kameranızın veya DVR’nizin buluta yüksek çözünürlüklü videolar göndermesini sağlamak için hızlı İnternet bağlantılarına daha fazla para harcayabilirsiniz, ancak bu size kalmış. Derin bir cebiniz varsa, bunun için gidin.

Kaliteli bulut kayıt

Ne kadar bant genişliği gereklidir?

Bu iyi bir soru, ancak hepsi CCTV projenizin tasarımına ve kaydetmek istediğiniz güvenlik kameralarının sayısına / kalitesine bağlıdır.

İlk başta bulut kaydı için kamera başına 256Kbps kullanmayı düşünebilirsiniz, doğrudan yönlendiricinize bağlı bir IP kameranızın olması veya buna bağlı bazı analog kameraların olduğu bir DVR’iniz olması önemli değildir.

Her iki durumda da cihazı, İnternet bağlantınızın hızına göre kendisini bant genişliği kullanımına göre ayarlayacak şekilde yapılandırmak mümkündür.

Bulut Yükleme

Not: Lütfenkamera başına 256 Kbps kullanarak bulutta kaydedilmiş Hollywood benzeri bir video olmasını beklemeyin, bu yalnızca Internet üzerinden video göndermek ve bu video kalitesini yapabilmek için gereken minimum bant genişliğine ilişkin temel bir örnek yaralanacak.

Evinizde kurulu 4 kanallı DVR içeren bir senaryoda. Kamera başına 256 Kbps kullanılarak , toplam 1024 Kbps (1 Mbps) gerekli olacaktır.

Bir kez daha, DVR’de yerel yüksek kaliteli kayıt ve bulut sunucusunda düşük kaliteli kayıt yapmanın mümkün olduğunu hatırlamak önemlidir.

Bulut sunucusunda yüksek çözünürlüklü video kaydetmek mümkün mü?

Doğrudan cevap evet, gerekli İnternet hızına sahip olduğunuz sürece buluta kaydedilmesi için yüksek çözünürlüklü video gönderebilirsiniz .

Projeniz hızlı yükleme (Internet yükleme) içeren bir İnternet bağlantısı gerektirecek ve ayrıca bulut depolama hizmeti için daha fazla para ödeyeceksiniz, çünkü video kalitesi ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla kayıt alanı gerekir.

Bulut kaydı için İnternet Hızı

Video kalitesi, Blog’daki bir başka makalede açıklanan çeşitli faktörleri içerir, daha fazla bilgi için bkz: Bant genişliği ve ’de depolama

DVR Cloud kayıt örneği

Yerel ve uzaktan kayıt özellikli 16 kanal DVR

01 HD-TVI 16 kanal DVR

16 HD-TVI 1080p (2MP) güvenlik kamerası

01 20 Mbps (upload) İnternet Bağlantısı

01 Bulut depolama sözleşmesi

Bulut kaydı için İnternet üzerinden video yüklemek için kamera başına 1,25 Mbps kullanmanız gerekir  (20 Mbps / 16 kamera)

DVR, 1080p video çözünürlüğü ve geleneksel bir H.264 CODEC kullanarak 15FPS ile 16 kamera yüksek kaliteli yerel video kaydı için kullanılır İnternet üzerinden video akışını göndermek için çözünürlük ve kare hızı düşer.

Hikvision DVR

Yerel kayıt sorun değildir, çünkü kameralar doğrudan DVR’a bağlandığından , yalnızca yüksek kaliteli videoları depolamak için yeterli alana sahip iyi bir sabit diske ihtiyaç duyduğundan , bant genişliği kullanımını etkilemez .

Kamera başına yalnızca 1,25 Mbps ile, yerel olarak kaydedildikleri kalitede video göndermek mümkün değildir (1080 @ 30FPS) Bu yüksek kaliteli video için kamera başına en az 2,5 Mbps gereklidir.

Bu durumda, bulut kaydı için video kalitesi düşürülmeli, DVR yapılandırması 10FPS’de 720p çözünürlük için ayarlanabilir

Bu simülasyon için CCTV sistemi için özel bir 20Mbps upload bağlantısı olduğunu düşünüyorum, bağlantının diğer cihazlarla paylaşılmadığını ve sadece küçük hız değişikliklerine sahip olduğunu bilmek önemlidir.

CCTV bulut kaydının maliyeti nedir?

Bulut projeli CCTV projenizin toplam maliyeti , bulut kayıt sözleşmesine olduğu kadar İnternet Bağlantısına ve IP kameraları veya DVR’leri kurmanın maliyetine bağlı olacaktır. Bir örnek aşağıya bakın küçük bir proje.

DVR cihazı 

Videoyu yerel olarak kaydetmek için 16 kanallı bir DVR KIT satın alabilirsiniz.

Aşağıda Amazon, com 649,99 $ fiyatlandırılan bir Swann 16 kanal DVR örneğidir . Bu ABD’de birçok kişi tarafından kullanılan temel bir KİT. 

==> GÜNCELLEME: Mart 2018’de Amazon bu KIT’i 499,99 dolardan satmaktadır. Ürünün hala amazonda mevcut olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki resme tıklayın.

16 Kanal Swann DVR

Not: Amazon’da bağlantıya tıklayarak bir şey satın alırsanız, Amazon’a bağlı bir kuruluş olarak küçük bir komisyon alırım. Bilmenizi isterim ki bu bilgilerle mümkün olduğu kadar şeffafım ve bunun için fazladan ödeme yapmıyorsunuz.

En kullanalım Angelcam örnek olarak online IP Kamera bulut depolama hizmeti. İnternet üzerinden video gönderebilmek için iyi bir İnternet bağlantısına sahip olmanız gerekir. Simülasyona bir bakın …

At & T’dan İnternet bağlantısı  60,00 ABD Doları / ay civarında

Angelcam bulut kaydı 30 gün boyunca kamera başına 13.99 ABD dolarıdır

ATT İnternet Hızı
Angelcan Cloud Kayıt Hizmeti

Yani toplam  aylık  maliyeti ise $ 283,84 16 kamera kaydı için. Kamera çözünürlüğünün 720p ve kare hızının 10FPS olduğunu varsayalım.  

Özetle, DVR KIT’in fiyatı 649,99 ABD Dolarıdır ve hizmetler için aylık 283,84 ABD Doları ödeme yapılır . Bununla gitmek için iyi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More